2.SKL: Dramatičen ljubljanski derbi Iliriji, Troti prizadejali prvi poraz Sežani

ECE TRIGLAV – CELJE 72:60 (13:25, 23:25, 25:5, 11:5)

V Športni dvorani Planina smo lahko spremljali izjemno nervozno srečanje, v katerem je bilo podeljenih kar pet tehničnih napak (tri so dobili igralci Triglava, dve pa igralci Celja). Tekmo so boljše začeli domači, ki so povedli s 6:2, nato pa so pobudo prevzeli Celjani. Napravili so delni izid 13:0 in po trojki Amarja Ejupa povedli za devet (6:15), četrtino pa zaključili s še eno trojko Ejupa in vodstvo s 13:25. V drugi četrtini smo lahko spremljali napadalno učinkovito košarko na obeh straneh. Celje je slabo minuto pred koncem polčasa že povedlo za 18 (32:50), a so bili nato domači natančni pri prostih metih in znižali na 36:50. Triglav je neverjetno začel drugi polčas in po košu Marka Pajića v 26. minuti tekme ponovno izenačil (51:51). Tretjo četrtino so dobili s kar 25:5 in pred zadnjimi desetimi minutami so vodili za šest (61:55). Gostje so v zadnji četrtini dosegli le pet točk, zadnji točki zanje pa je dosegel Rene Žvan več kot šest minut pred koncem srečanja, tako da so domači tekmo mirno pripeljali do konca. Najboljši igralec srečanja je bil ponovno Gaber Ožegovič,  ki je 23 točkam dodal še sedem skokov in štiri asistence, ključno vlogo pa je odigral tudi Marko Pajić z 18 točkami. Pri gostih je bil najbolj razpoložen Tadej Tabak, ki je zbral 17 točk, 11 pa sta jih dodala Jaka Potočnik in Nejc Buda.

MESARIJA PRUNK SEŽANA – TROTI 75:84 (19:22, 24:24, 21:16, 11:22)

Tekmo so odlično odprli gostje in po polaganju Martina Mežana hitro povedli z 0:7. Razlika je že v prvi četrtini znašala deset točk, domači pa so se v zaključku znova približali na le tri točke zaostanka (19:22). Troti so bili boljši tudi na začetku druge četrtine, saj so po delnem izidu 14:4 povedli že za 13 (23:36). Tudi zaključek te četrtine je nato pripadel Sežani, ki je z osmimi zaporednimi točkami zaostanek znova znižala na tri točke (43:46). Domači so nekoliko boljše igrali tudi na začetku drugega polčasa in pred zadnjimi desetimi minutami vodili za dve točki (64:62). Troti so nato rezultat hitro obrnili v svoj prid in v sami končnici ohranili izjemno mirno roko pri izvajanju prostih metov. S tem so prekinili niz neporaženosti Sežančanov in jim prizadejali prvi letošnji poraz. Pri gostih sta blestela predvsem Martin Mežan, ki je zbral 18 točk, 12 skokov in pet asistenc in Rok Savič z 14 točkami in 15 skoki. V vrstah Sežane je največ točk dosegel Niko Bačvič (16 točk), 12 pa jih dosegel Gašper Jordan Rojko, ki je imel še 12 skokov.

BRINOX MEDVODE – LJUBLJANA 79:59 (20:20, 22:13, 17:9, 20:17)

Gostje so odločno stopili v boj za prvo letošnjo zmago in v prvi četrtini nekajkrat vodili, po zadetih prostih metih Jakoba Jesiha pa se je ta del igre končal izenačeno (20:20). Podobno izmenjavanje v vodstvu smo lahko spremljali tudi v nadaljevanju, Medovde pa so po zaostanku s 27:32 le nekoliko stopile na plin in polčas zaključile z delnim izidom 15:1 (42:33). Domači so bili boljši nasprotnik tudi v drugem delu igre in razlika je pred zadnjo četrtino znašala 17 točk (59:42). Vse dvomu o zmagovalcu so razblinili dobrih šest minut pred koncem, ko je trojko zadel Igor Deškovič za vodstvo s 71:45, priložnost za igro pa so dobili tudi igralci, ki ponavadi igrajo manj. Prvi strelec srečanja je bil Grega Kajnih z 14 točkami, Janez Korošec (10 točk, 11 skokov) ter Žiga Žepič (12 točk, 10 skokov) pa sta dosegla dvojna dvojčka. Pri gostih, ki tako še naprej čakajo na prvo zmago, sta 11 točk dosegla Jan Maček in Gašper Potočnik.

PVC NAGODE POSTOJNA – PORTOROŽ 83:60 (22:3, 15:30, 23:13, 23:14)

Pred nadaljevanjem sezone je Postojno zapustil Maddredi, a so pripeljali tri nove okrepitve, ki so se na debiju več kot izkazale. Domači so tekmo začeli izjemno in po uvodnem vodstvu Portoroža z 0:2 so nanizali kar 18 zaporednih točk in prvo četrtino dobili z 22:3. Gostje so se po začetnem šoku le pobrali in v drugi četrtini s serijo 10:0 izid znova nekoliko znižali (22:13). Postojna ni imela odgovora na razpoložen napad Portoroža, ki mu je do polčasa uspelo razliko zmanjšati na le še štiri točke. Podobno kot na začetku tekme, so tudi drugi polčas boljše odprli domači in njihova prednost je bila hitro znova dvoštevilčna. V 34. minuti tekme so po polaganju novinca Erika Kralja povedli za 20 (70:50), to prednost pa do konca še nekoliko povišali in se zasluženo veselili druge letošnje zmage. Odlično partijo je prikazal izkušeni novinec v moštvu Teo Šimović, ki je skoraj dosegel trojnega dvojčka, saj je zbral 15 točk, devet skokov in devet asistenc, veliko pa je k zmagi prispeval tudi Gregor Jakhel Kolarevič z 19 točkami in šestimi skoki. Pri gostih sta bila najbolj razpoložena Stefan Tovilović in Adin Kavgič z 16 točkami (Kavgič še osem skokov).

HRASTNIK – LTH CASTINGS 76:75 (25:12, 22:24, 12:27, 17:12)

Domači so po slabšem začetku sezone v soboto naskakovali že peto letošnjo zmago proti LTH Castingsu, ki je nastopil brez Matica Sirnika. Po izenačenem začetku je Hrastnik hitro prevzel pobudo in prvo četrtino dobil s 25:12. Gostje so v nadaljevanju na terenu vzpostavili ravnovesje, razlika pa se je vse do konca polčasa gibala okrog 13 točk. V zadnjem napadu Škofjeločanov v prvi polovici tekme je nato polaganje zadel Luka Kureš in rezultat je ob polčasu znašal 47:36 v prid Hrastnika. LTH Castings je izjemno začel tretjo četrtino, saj so napravili delni izid 20:3 in v 27. minuti tekme po polaganju Jerneja Andolška Heineja povedli za tri točke (55:58). Gostje so držali vodstvo skoraj do konca tekme, dobre tri minute pred koncem so še vodili z 68:75, a nato niso dosegli več nobene točke. Srečanje je z polaganjem 25 sekund do konca srečanja odločil Matic Babič. V naslednjem napadu je z metom za zmago poskusil Luka Kureš, a ni uspel zadeti in zmaga je ostala v Hrastniku. Odlično predstavo v vrstah Hrastnika je prikazal Žiga Habat, ki je ob 17 točkah zbral še 12 skokov, izkazal pa se je tudi v obrambnih nalogah, kjer je pridobil dve žogi in podelil dve blokadi. Pri gostih je bil najboljši strelec Anže Germ, ki je 20 točkam dodal še osem skokov.

PARKLJI – ILIRIJA 78:79 (26:14, 16:18, 19:15, 17:32)

V športni dvorani na Ježici smo lahko spremljali izjemno napet in nervozen ljubljanski derbi. Tekmo so precej boljše začeli domači, ki so po trojki Borisa Jeršina že v 6. minuti srečanja povedli za 10 točk (16:6), razliko pa do konca četrtine povišali na 12. Precej bolj izenačen obračun smo lahko spremljali v drugi četrtini. Ilirija se je sredi četrtine po trojki Petarja Vujačića približala na sedem točk zaostanka, popolnoma pa jim vseeno ni uspelo ujeti priključka vse do zadnje četrtine. Parklji so si nato s strpno igro v tretji četrtini pred zadnjimi desetimi minutami uspeli priigrati prednost 14 točk. Po trojki Jureta Lična so v 33. minuti tekme vodstvo povišali že na 21 (71:50) in vse je kazalo na to, da bo izkušena domača zasedba prišla do nove letošnje zmage. Ilirija se ni predala in Olimpijina mladeniča Petar Vujačić ter Alen Malovčič sta zrežirala delni izid kar 18:0 (71:68). S tem sta svojo moštvo dobrih pet minut pred koncem znova vrnila v boj za zmago. Sledile so izjemno nervozne minute v katerih sta sodnika tehnični napaki podelila Borisu Jeršinu in Žigi Doljaku, zaradi dveh nešportnih napak pa je bil tudi izključen Igor Tratnik. Gostje so tako v 37. minuti tekme izid po dolgem času znova izenačili (73:73). Parklji so se po šoku vendarle pobrali in dobro minuto pred koncem po zadetem prostem metu Adriana Hirschmanna povedli s 77:75. Izid je 30 sekund pred koncem nato izenačili Petar Vujačić, v naslednjem napadu pa je Boris Jeršin zadel le en prosti met. Odgovornost je nase znova prevzel Vujačić, ki je pet sekund pred koncem zadel met za zmago. Glavna junaka pri Iliriji sta bila že prej omenjena Alen Malovčič, ki je zbral 20 točk in 12 skokov in Petar Vujačič z 28 dosežnimi točkami. Pri domačih je do izključitve blestel Igor Tratnik, ki je dosegel 25 točk, 23 točk in osem skokov pa je zbral Jure Ličen.