2.SKL: Derbi kroga pripadel Hrastniku

TRIGLAV – PARKLJI 83:60 (25:16, 19:17, 15:14, 24:13)

Parklji so na gostovanju pri vodilnemu Triglavu nastopili brez standardnih članov začetne peterke. To se je že od začetka poznalo tudi na terenu, saj so domači po trojki Gabra Ožegoviča hitro povedli z osmimi točkami prednosti (15:7). Igralci Parkljev se niso predali in na začetku druge četrtine so s trojko Matica Brvarja zaključili serijo 14:2 in ponovno povedli (27:30). Domači so odgovorili z agresivno obrambo in v zadnjih petih minutah so Parklji uspeli doseči le tri točke, Triglav pa je ravno ob polčasu povedel z novo najvišjo prednostjo na srečanju (44:33). V tretji četrtini smo znova spremljali precej izenačen obračun, gostje pa so se nekajkrat uspeli približati le na šest točk zaostanka. Razlika je ponovno nekoliko narastla v samem zaključku četrtine, Triglav pa je pred zadnjimi desetimi minutami vodil za 12 (59:47). Tekma se je nato odločila v uvodnih minutah zadnje četrtine, ko so domači naredili serijo 18:2 in povedli za 28 (77:49), Parklji pa se do konca srečanja več niso uspeli približati na manj kot 22 točk zaostanka. Domači strateg Tomaž Fartek je tokrat zelo enakomerno razdelil minutažo med svoje varovance. Najboljši strelec Kranjčanov je bil Gaber Ožegovič z 16 točkami in sedmimi skoki, 12 točk pa sta dodala še Marko Pajić in Klemen Smrekar. Prve strelec srečanja je bil član gostov Žiga Doljak z 20 točkami in sedmimi skoki, osem točk in deset skokov pa je zabeležil Matic Brvar.

TROTI – HRASTNIK 73:76 (23:25, 17:20, 14:14, 19:17)

Za zaključek leta smo v Športnem centru Livada spremljali derbi vrha lestvice med Troti in Hrastnikom. Domači, ki so se med tednom pod košem okrepili s Juretom Ličnom, so tudi tokrat nastopili brez Bora Šteblaja, Hrastnik pa brez Žige Habata, ki je ta vikend igral na močnem turnirju košarke 3×3 na Kitajskem. Tekmo je boljše odprl Hrastnik, ki je po trojki Matica Babiča hitro povedel za šest točk (6:12). Troti so izid hitro izenačili, končni izid prve četrtine pa je s polaganjem postavil Ličen (23:25). Moštvi sta bili ves čas zelo blizu tudi v drugi četrtini, gostje pa so v zadnjih dveh minutah prve polčasa napravili delni izid 9:0 in na odmor odšli s prednostjo petih točk (40:45). Hrastnik je nekoliko boljše odprli tud drugi polčas in v 24. minuti srečanja po trojki Gašperja Ovnika prvič povedel z dvomestno prednostjo (43:53). Razlika je dve minuti kasneje znašala že 13 točk, Troti pa so četrtino zaključili s serijo 9:1 in pred zadnjo četrtino je bila prednost enaka kot ob polčasu. Tekmeca sta bila skozi celotno zadnjo četrtino izenačena, odločalo pa se je v zadnjih sekundah. Pri izidu 73:73 je dobre sekunde pred koncem trojko za Hrastnik zadel Klemen Požin. Troti so imeli čas še za en met, a je Črt Ristič zgrešil trojko za podaljšek in Hrastnik se je veselil nove velike zmage v letošnji sezoni, s katero so se pred kratkim premorom zasidrali na četrtem mestu. Izjemno predstavo je tokrat prikazal Nik Gregorčič, ki je 25 točkam dodal še 13 skokov. Z vsestransko igro se je izkazal tudi junak obračuna Klemen Požin, ki je zabeležil 15 točk, šest skokov in sedem asistenc. Prvi strelec domačih je bil tokrat izkušeni Bojan Krivec (17 točk, pet skokov in sedem asistenc), 13 pa jih je dodal Martin Mežan.

MESARIJA PRUNK SEŽANA – BRINOX MEDVODE 100:69 (21:15, 32:22, 19:13, 28:19)

Medvode so se tudi na gostovanje k Sežani odpravile brez svojega najboljše ocenjenega igralca, Janeza Korošca. Po začetnem otipavanju so pobudo hitro prevzeli domači, ki so prvo četrtino dobili za šest točk (21:15). Z odlično igro so nadaljevali tudi v drugi četrtini in v 14. minuti so po polaganju Adriana Jogana prvič povedli za več kot deset točk (30:19). Gostje so se nato vrnili v igro in po košu Grege Kajniha so ponovno zaostajali le še za tri točke (40:37). Nekaj črnih minut ni zmedlo domačih, ki so polčas zaključili s serijo 13:0 in ob polčasu so vodili z novo najvišjo prednostjo na srečanju (53:37). Serijo so potegnili še v drugi polčas in po desetih zaporednih točkah so že v 23. minuti srečanja povedli za 26 (63:37). Teddy Delač je priložnost za igro ponudil tudi mlajšim igralcem, ki pa so razliko do konca srečanja še povišali na 31 točk. Najboljši strelec srečanja je bil Aljaž Stopar 21 točkami, 20 pa jih je dodal Niko Bačvič. Prvi strelec gostov je bil Jure Bavdek, ki je dosegel 18 točk.

CELJE – PVC NAGODE POSTOJNA 80:66 (24:13, 21:15, 17:21, 18:17)

Celjani so po treh zaporednih zmagah tokrat doma gostili Postojno. Po izenačenem začetku so domači napravili serijo 13:0 in povedli z 21:8. Gostje so se v nadaljevanju ponovno približali na sedem točk zaostanka, z novo serijo 9:0 pa so Celjani po petih zaporednih točkah Marka Matijeviča v 12. minuti povedli za 16 (33:17). Gostje so nato vzpostavili ravnotežje na terenu, razlika pa je ob polčasu znašala 17 (45:28). Gostje so na začetku drugega polčasa hitro dosegli devet zaporednih točk in po dolgem času je bila razlika znova enomestna (45:37). Pobudo so nato ponovno prevzeli Celjani, ki so po trojki Amarja Ejupa pred zadnjimi desetimi minutami vodili za 12 (62:49). Takšno prednost so držali vse do konca srečanja in se po mirni končnici zasluženo veselili šeste letošnje zmage. Pod košem je tokrat dominiral Miloš Miljković, ki je zbral 17 točk in kar 18 skokov. Napadalno razpoložen je bil tudi Marko Matijevič, ki je ob 15 točkah podelil še pet asistenc. Najbolj razpoložena košarkarja pri gostih sta bila tokrat Teo Šimović z 18 točkami in Blaž Abram (17 točk).