Zoran Dragić ob zmagi odsoten zaradi poškodbe

Baskonia je včeraj po velikem preobratu prišla do zmage nad berlinsko Albo, Španci pa so ob tem pogrešali poškodovanega Zorana Dragića.

Baskonia je proti koncu tretje četrtine že zaostajala za velikih 17 točk, toda žilavi Baski se niso predali in po delnem izidu 20:3 so že na začetku zadnje četrtine rezultat poravnali na 59. Sledil je napet zaključek obračuna, v katerem pa so več sreče in znanja imeli Dragićevi soigralci. Pri zaostanku za dve točki je najprej dve sekundi pred koncem trojko zadel Matt Janning, v naslednjem napadu pa je met Luka Sikme za zmago blokiral prvi igralec srečanja Tornike Shengelia.

Zoran Dragić, ki je ravno na zadnjem evroligaškem obračunu proti Bayernu s 13 točkami prikazal svojo najboljšo predstavo v dresu Baskonie, je tokratni obračun izpustil zaradi zvina levega gležnja. Gleženj si je poškodoval prav proti koncu obračuna proti Bayernu, po poročanjih pa ne gre za nič hujšega.