Znan prvi finalist državnega prvenstva

Ljubljana – V kultnem ljubljanskem Tivoliju sta se v drugi polfinalni tekmi Lige Nova KBM pomerili ekipi Cedevite Olimpije in Gorenjske gradbene družbe Šenčur. Gorenjci so se aktualnim prvakom dobro upirali v prvem polčasu, nato pa popustili in zmage z 91:70 ter preboja v finale so se veselili košarkarji Cedevite Olimpije. Marko Jeremić je bil z 22 točkami prvi strelec tekme, v zasedbi Gorenjske gradbene družbe Šenčur je bil s 15 točkami najboljši strelec Armin Hrštić.

Liga Nova KBM
POLFINALE
2. tekma

NEDELJA, 21. maj
CEDEVITA OLIMPIJA : GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR 91:70 (27:25, 22:19, 18:11, 24:15)

Cedevita Olimpija: Rebec 2, Ferrell 8 (3:3), Jeremić 22 (5:5), Alibegović 20 (1:1), Murić 7 (4:4), Kosi 2 (2:2), Matković 11 (3:5), Omić 10 (4:7), Dragić 9.
Gorenjska gradbena družba Šenčur: Ožegovič 9 (3:4), Rojc 3 (3:4), Tešić 6, Murić 12 (1:2), Martinčič 3, Hrštić 15, Malovčič 7 (1:2), Rudovič 3 (1:3), Walford 2, Ahmedović 8 (2:2), Barič 2 (0:1).

Košarkarji Cedevite Olimpije so prvi finalisti Lige Nova KBM. Polfinalno serijo proti Gorenjski gradbeni družbi Šenčur so zaprli v dveh tekmah, v finalu na tri zmage pa se bodo pomerili z zmagovalcem dvoboja med Krko in Helios Suns. Domžalčani so dobili prvo tekmo v Novem mestu, tako da se lahko v finale uvrstijo že v torek, 23. maja, na domačem parketu.

Ljubljančani bodo osemindvajsetič igrali v finalu državnega prvenstva – manjkali so le v letih 2000, 2015 in 2016 – in se potegovali za jubilejni dvajseti naslov oziroma tretjega v nizu. Hkrati lahko z naslovom v Ligi Nova KBM zaokrožijo zbirko domačih lovorik v sezoni 2022/23. Septembra so namreč osvojili superpokal, februarja pa pokal Spar.

Cedevito Olimpijo poleg nastopa v finalu čaka še polfinale regionalnega tekmovanja. Glede na to, da tam tekmec še ni znan, v ponedeljek, 22. maja, je na sporedu odločilna tretja tekma, tudi datumi finalnih tekem Lige Nova KBM niso znani.

Po zmagi v petek v Šenčurju z osmimi točkami razlike je Cedevita Olimpija danes v Tivoliju zmagala bolj prepričljivo. Po treh četrtinah je imela dvanajst točk prednosti, najvišjo razliko pa je dosegla pri rezultatu 87:60.

Marko Jeremić je bil z 22 točkami in metom 5:9 za tri točke prvi strelec tekme. Amar Alibegović je dodal 20 točk, 11 jih je prispeval Karlo Matković, deset pa Alen Omić. Pri gostih je Armin Hrštić zbral 15 točk, Dino Murić pa 12.