Zmaji za las ob zmago proti Nanterrju92

Košarkarji Cedevite Olimpije so na prvem srečanju v aktualni sezoni tekmovanja 7Days EuroCup v gosteh priznali premoč Nanterrju 92. Semafor je ob zadnjem pisku sirene kazal rezultat 80:76 v korist domačih košarkarjev.

Dvoboj v Palači športa Maurice Thorez se ni odvil po željah Zmajev. Moštvo Nanterrja 92 je v prvem krogu Evropskega pokala porazilo Cedevito Olimpijo z rezultatom 80:76 in se na vrhu lestvice v skupini D pridružilo ekipama Dolomiti Energia Trento ter Herbalife Gran Canarie. Četa glavnega trenerja Jurice Golemca je v dramatični končnici srečanja ostala brez zmage na prvi evropski tekmi v sezoni 2020/21, kljub temu, da je bila le-ta na dosegu roke. Za poraz, ki zagotovo ni usoden, se bodo Zmaji navijačem poskusili oddolžiti v nedeljo, ko bo v prvem kolu regionalne Lige ABA v Areni Stožice gostovala Krka.

Moštvo iz Zmajevega gnezda je s francoskimi tekmeci bilo trd in izenačen boj skozi celotno srečanje. Točke Zmajev na začetku tekme so prihajale z različnih naslovov, že v prvi četrtini se je med strelce vpisalo šest košarkarjev v zeleno-oranžnih dresih. Tudi v drugi četrtini je ljubljansko moštvo našlo svoj navdih v napadu, predvsem pa je prikazalo odlično igro v obrambi in si ustvarilo dvomestno prednost, ki pa se je pred polčasom stopila na dve točki. Na odmor sta moštvi odšli z rezultatom 36:34 v korist Cedevite Olimpije. V tretji četrtini košarkarji ljubljanskega moštva niso našli odgovora na razpoložene strelce Nanterrja, ki so to četrtino srečanja dobili z rezultatom 20:14. V zadnjem delu tekme je sledila prava drama, v kateri pa so na žalost Zmaji ostali brez končne zmage. Domači košarkarji so v ključnih trenutkih ohranili mirnejšo roko in tekmo pripeljali do konca z rezultatom 80:76.

Kendrick Perry je bil tokrat najboljši strelec v vrstah Zmajev, svojim 21 točkam je dodal še po tri skoke ter podaje. Sledil mu je Jaka Blažič z 19 točkami ter devetimi skoki. Dvomestno število točk je dosegel še Edo Murić (12 točk), pri devetih točkah pa se je ustavil Alen Hodžić.

Misli moštva Cedevite Olimpije, na čelu s strategom Jurico Golemcem, so že usmerjene proti nedeljskemu obračunu z novomeško Krko v Areni Stožice, s katerim bodo Zmaji zakorakali v novo sezono Lige ABA. Srečanje slovenskih predstavnikov v regionalnem prvenstvu si bo možno ogledati v neposrednem prenosu na Areni Sport ob 20.00. Zmaji bodo sredi naslednjega tedna domačini tudi na evropskem prizorišču. V sredo, 7. oktobra, v stožensko areno prihaja moštvo Frutti Extra Burasporja. Tekmo s turškim prvoligašem, ki bo na sporedu ob 20.00, bo prenašal Šport TV.

IZJAVI PO TEKMI:

Jurica Golemac, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
»Videli smo tekmo, ki smo jo nenazadnje tudi pričakovali, z veliko nihanj v igri. Še vedno nismo vsi na ravni, na kateri bi morali biti. Zato nismo uspeli držati kontinuitete v obrambi in napadu. Imamo velike težave s skokom, manjkal nam je center. Tekmeci so nam vzeli preveč skokov, v tem vidim prostor za izboljšavo. Prav tako moramo biti boljši v obrambi, saj smo tekmecem dopustili preveč lahkih košev.«