Zmaji raztrgali mrežo Budućnosti

Moštvo Cedevite Olimpije se je še drugič v tem tednu pomerilo z zasedbo Budućnosti VOLI. Zmaji so torkov evropski uspeh potrdili še z zmago v Ligi ABA. Od košarkarjev iz Podgorice so bili boljši z rezultatom 95:84.

Ljubljanski košarkarji so še drugič v manj kot 48 urah pomerili moči z moštvom Budućnosti VOLI. Zmaji so z odličnim strelskim večerom poskrbeli, da je zmaga znova ostala v Stožicah, košarkarje iz Podgorice so premagali z rezultatom 95:84. Cedevita Olimpija je svoj izkupiček v Ligi ABA izboljšala na deset zmag in tri poraze.

Srečanje so košarkarji na obeh straneh odprli z nekoliko raztresene igre, a kmalu sta zasedbi Ljubljančanov in Podgoričanov dokazali, zakaj sodita v sam vrh Lige ABA. Zmaji so si vodstvo ob polčasu priigrali s serijo košev v drugi polovici druge četrtine. Glavni akter zeleno-oranžnih v prvem polčasu je bil kapetan, Jaka Blažič, ki je gostom v 17 minutah na parketu natresel 15 točk.

Varovanci Jurice Golemca so dobro igro iz zaključka prvega polčasa prenesli tudi v nadaljevanje obračuna. V tretji četrtini so z moštveno in strelsko učinkovito predstavo dosegli 33 točk ter si zagotovili mirno končnico tekme, ki so jo nato zaključili z zmago s 95:84.

Jaka Blažič se je ponovno izkazal z izjemno strelsko predstavo, podgoriškim košarkarjem je namreč natresel kar 28 točk. Jarrod Jones je tekmo zaključil z izkupičkom 20 točk in petih skokov. Kendrick Perry je ob petih podajah vknjižil 17 točk, Mikael Hopkins pa je srečanje končal z devetimi točkami in devetimi skoki.

Zmaji bodo teden zaključili z gostovanjem v Splitu, kjer se bodo v nedeljo ob 15:00, z domačini pomerili na obračunu 16. kola Lige ABA. Četa Jurice Golemca se bo na parket Arene Stožice vrnila v sredo, ko v Zmajevo gnezdo na srečanje tretjega kola v drugem delu 7DAYS EuroCupa prihaja JL Bourg en Bresse.

IZJAVI PO TEKMI

Jurica Golemac, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
“Čestitke fantom za odlično tekmo in energijo. V obrambi smo garali, igrali odlično košarko in pomagali drug drugemu. Odprlo se nam je tudi v napadu, kjer imamo kakovost, da zadevamo z razdalje. In tokrat smo zadevali. Še enkrat čestitam fantom, a sezona ni še niti na polovici in še naprej moramo trdo delati. Dvakrat premagati Budućnost VOLI ni mala stvar. Gre za moštvo, ki cilja na najvišja mesta v vseh tekmovanjih. Ponavljam, ostati moramo skromni, še naprej delati in ne misliti, da smo nekaj posebnega. Naši tekmeci so se z nami spoprijeli po težkih tekmah in bolezni v moštvu. Moramo se ukvarjati s sabo in spoštovati druge.”

Jaka Blažič, kapetan KK Cedevita Olimpija:
“Pohvalil bi rad našo reakcijo po zahtevni torkovi tekmi. Nismo imeli veliko časa, da se pripravimo in spočijemo za ta obračun. Od prve do zadnje minute smo igrali borbeno, tako kot smo se dogovorili. Za nas je to zaslužena in pomembna zmaga. Vsak dan delamo in upam, da bomo ohranili trenutno formo. V naslednjih dveh tednih nas čaka kar nekaj pomembnih tekem, a smo na pravi poti. Budućnost VOLI velja za eno izmed najboljših moštev v Ligi ABA. Z zmago smo dobili potrditev, da se lahko kosamo z vsemi in mešamo štrene tudi pri vrhu.”