Zmaji nadaljujejo serijo zmag

Zmaji so z zmago v 19. kolu Lige ABA nad moštvom FMP-ja s 94:86 svoje tekmovalne obveznosti v februarju zaključili neporaženi. Zasedba Cedevite Olimpije se je gostujočim košarkarjem oddolžila za poraz v Beogradu, dobra predstava na parketu pa bo služila tudi kot vir samozavesti pred torkovim obračunom z Virtusom v 7DAYS EuroCupu.

Četa Jurice Golemca nadaljuje z nizanjem zmag v Ligi ABA. Tokrat so Areno Stožice sklonjenih glav zapustili košarkarji FMP-ja, ki jih je moštvo Cedevite Olimpije na tekmi 19. kola ugnalo s 94:86. Za ljubljansko zasedbo je to že 14. zmaga v regionalnem tekmovanju.

Prva polovica srečanja v Areni Stožice je postregla z atraktivno in strelsko razpoloženo predstavo obeh moštev. Iskrico ter dodatno energijo v igro Zmajev so vnesli košarkarji s klopi. Rion Brown je bil ob Kendricku Perryju z 12 točkami najboljši strelec srečanja po dveh četrtinah, medtem ko je Luka Rupnik v šestih minutah na parketu zbral pet podaj in štiri skoke ob stoodstotnem metu iz igre. Moštvena igra s številnimi podajami je Zmajem ob polčasu prinesla vodstvo z 58:50.

V začetku tretje četrtine so si varovanci Jurice Golemca po seriji košev ustvarili prvo dvomestno vodstvo na srečanju, ki ga je gostujočim košarkarjem uspelo zgolj začasno zajeziti. Ljubljančani so si pet minut pred koncem obračuna, po vnovičnem strelskem naletu, ustvarili 16 točk prednosti. V zaključku tekme je moštvo v zeleno-oranžnih dresih obračun rutinirano pripeljalo do zmage s končnim rezultatom 94:86.

Največji delež strelskega bremena je tokrat slonel na ramenih Riona Browna, ki je tekmo zaključil s 17 točkami. Sledil mu je Jarrod Jones, ki je svojim 16 točkam dodal še sedem skokov, točko manj je dosegel kapetan Jaka Blažič. Alen Hodžić je svojih 11 točk dosegel brez zgrešenega meta, Edo Murić pa je ob 10 točkah zbral še šest skokov. Luka Rupnik je ob zadeti trojki svojim soigralcem podelil osem podaj ter ujel šest skokov.

Zeleno-oranžna četa bo z napornim tekmovalnim ritmom nadaljevala tudi v prihajajočih dneh. Evropski košarkarski spektakel na parketu stoženske dvorane bo na sporedu v torek, ko bodo v Ljubljani gostovali košarkarji Virtusa Segafreda Bologne. Dvoboj s pričetkom ob 20:30 si boste navijači lahko ogledali v neposrednem televizijskem prenosu na Šport TV 1. V nadaljevanju tedna se bodo Ljubljančani pomerili še z zasedbo Rogaške v Ligi Nova KBM ter z moštvom Borca iz Čačka v Ligi ABA.

IZJAVI PO TEKMI

Jurica Golemac, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
“Čestitke fantom za zmago. Tekma je bila težka, kar smo tudi pričakovali. Nadzorovali smo celoten potek srečanja, a nismo imeli moči, da bi ob vodstvu za 12, 14 ali 16 točk prelomili obračun. Tekmecem smo dovolili, da se vrnejo v igro. Imeli smo težave v skoku, kjer vidim prostor za napredek.”

Rion Brown, igralec KK Cedevita Olimpija:
“FMP je zelo dobra ekipa, mi pa se poskušamo vrniti v ritem po reprezentančnem premoru. Menim, da smo v drugem polčasu na trenutke pokazali dobro predstavo. Še vedno trdo delamo in napredujemo. Liga ABA je zahtevno in izenačeno tekmovanje. Vemo, da vsak poraz, sploh pa na domačem igrišču, pomeni, da bomo imeli težave z uvrstitvijo med prva štiri moštva na lestvici. Igramo dobro in s tem želimo nadaljevati. Pred nami je zahtevna tekma z Virtusom Segafredo Bologno. Sam mislim, da smo ekipa, ki se lahko uvrsti na zaključni turnir četverice in to je tudi moj cilj.”