Zmaji in Rogaška že v polfinalu, Šentjur in Šenčur izborila odločilni tekmi

V nadaljevanju končnice Lige Nova KBM so bile danes odigrane druge tekme četrtfinalnih dvobojev. Cedevita Olimpija in Rogaška sta si po dveh tekmah izborila polfinale, medtem ko bo v drugih dveh parih potrebna odločilna, tretja tekma. Šentjur je doma po podaljšku presenetil Krko, Gorenjska gradbena družba Šenčur pa se po današnji zmagi nad Helios Sunsi podaja na odločilno tekmo v Domžale.

HOPSI POLZELA (8) : CEDEVITA OLIMPIJA (1) 70:87 (24:15, 13:26, 22:17, 11:29)

Košarkarji Cedevite Olimpije so se zanesljivo uvrstili v polfinale lige Nova KBM. Serijo na dve zmagi proti Hopsom so končali s skupno razliko v koših + 66. Uvodno tekmo v Stožicah so dobili s 97:48, danes na Polzeli pa so slavili s 87:70. Cedevita Olimpija je vprašanje zmagovalca rešila šele v zadnjih desetih minutah, ki jih je dobila z 29:11. Jaka Blažič je bil z 22 točkami (met 9:15, 7 skokov) prvi strelec tekme, z Žanom Kosičem (19 točk, 6 skokov, 6 podaj) pa si je delil najvišji statistični indeks med nastopajočimi – 24.

Ljubljančani se bodo v polfinalu – prav tako na dve zmagi – pomerili z zmagovalcem obračuna med Helios Suns in Gorenjsko gradbeno družbo Šenčurjem, kjer je rezultat po drugi tekmi izenačen na 1:1.

ŠENTJUR (7) : KRKA (2) 84:79 (20:13, 13:26, 22:13, 14:17, 15:10) * po podaljšku

Šentjur je pripravil prvo presenečenje v končnici lige Nova KBM. V domači dvorani je po podaljšku premagal Krko in izsilil odločilno tretjo tekmo četrtfinala, ki bo v nedeljo ob 12. uri v Novem mestu. Zmagovalec se bo v polfinalu srečal z boljšim iz dvoboja Rogaška – Terme Olimia.

Novomeščani so pot k porazu začeli s šestminutnim strelskim mrkom ob koncu tretje in na začetku četrte četrtine. Od izenačenja na 52 so prišli do zaostanka 52:65. Vseeno so v zaključku tekme prišli do priložnosti za zmago. Prvo pri zaostanku 66:67 je zapravil Adin Vrabac, drugo za izenačenje in podaljšek pa je izkoristil Jure Škifić s trojko dobro sekundo pred iztekom časa.
V podaljšku je Šentjur znova hitro prišel do vodstva (76:71), ki pa ga tokrat ni izpustil iz rok, čeprav se je Krka približala na 76:75.

Jure Špan je bil prvi strelec tekme s 24 točkami (trojke 4:8), 16 jih je dodal Domagoj Samac (9 skokov), 14 Ivan Držić (7 skokov), dvanajst pa Dalibor Đapa (6 skokov). Pri Krki je Adin Vrabac dosegel 19 točk, Nejc Barič pa se je izkazal s 15 točkami in 15 podajami.

TERME OLIMIA PODČETRTEK (6) : ROGAŠKA (3) 67:95 (16:25, 10:26, 20:16, 21:28)

Rogaška si je tako kot Cedevita Olimpija že po dveh tekmah zagotovila mesto v polfinalu lige Nova KBM. Ljubljančani so izločili Hopse, Slatinčani pa so dvakrat nadigrali Terme Olimia. Prvo tekmo doma so dobili z 82:76, drugo v Podčetrtku pa s prepričljivih 95:67.

Slatinčani so temelj za drugo zmago položili v prvem polčasu. Ob 66-odstotnem metu iz igre in osmih zadetih trojkah iz dvanajstih poskusov so dosegli 51 točk in si priigrali 25 točk naskoka; 28 točk od 51 oziroma sedem trojk so skupaj dosegli David Nichols, Petar Vujačić in David Gabrovšek.
Nichols je tekmo končal pri 20 točkah (trojke 3:5, 11 podaj), Vujačić jih je dosegel 18 (trojke 5:8), Gabrovšek pa 17 (trojke 3:5, 10 skokov). Pri domačih je pozitivno izstopal Simo Atanacković z 22 točkami, negativno pa do te tekme prvi strelec moštva Sandi Čebular, ki je v 35 minutah dosegel 1 točko (met iz igre 0:4, prosti meti 1:6).

GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR (5) : HELIOS SUNS (4) 70:56 (12:16, 27:14, 14:16, 17:10)

Odločitev o četrtfinalistu iz dvoboja Helios Suns – Gorenjska gradbena družba Šenčur bo padla na tretji tekmi v soboto ob 16.15, v Domžalah. Helios Suns je prvo tekmo dobil s 70:62, Gorenjska gradbena družba Šenčur pa drugo na svojem parketu s 70:56.

Gorenjci so do zmage prišli povsem zasluženo, saj so vodili večji del srečanja, predvsem pa so bili prepričljivo boljši v bitki pod obročema. Skok so dobili kar z 48:28. Gorenjska gradbena družba Šenčur je v napadu ujel 15 žog, Helios Suns zgolj tri.Posledično so domači zlahka ustavili poskus preobrata gostov, ki so se ob izteku tretje četrtine približali na 52:46. V nekaj minutah so prednost povišali na 64:48 in tekmo mirno pripeljali do konca.

Jan Novak je bil s 14 točkami, 7 skoki ter prav toliko podajami najbolje ocenjeni igralec tekme (26). Toliko kot Novak točk je Srdjan Tešić zbral skokov. Dražen Bubnić je prispeval 13 točk, po enajst pa sta jih za domače dodala Hasan Rizvić in David Kralj. Na drugi strani sta Tadej Ferme in Blaž Mahkovic dosegla po 15 točk.