Zmagi Ilirije in Hopsov

Ljubljana – V soboto sta bili odigrani dve tekmi 13. kola v Ligi Nova KBM, obe zmagi pa sta osvojili domači ekipi. Tekmi Helios Suns-Šentjur in Gorenjska gradbena družba Šenčur-ECE Triglav sta bili prestavljeni.
LIGA NOVA KBM, 1. DEL TEKMOVANJA
13. kolo
Sobota, 8. januar

HOPSI POLZELA : ZLATOROG LAŠKO 98:87 (19:31, 34:21, 17:17, 28:18)
Hopsi Polzela: Rizman 22 (1:2), Pešak 5 (3:4), Besedić 6, Omladič 6 (2:2), Glavan 13, Vranjkovič 8 (2:2), Bašić 5 (1:2), Vašl 31 (6:7), Goltnik 2.
Zlatorog Laško: Medved 7, Kerič 9, Lapornik 19 (6:7), Hrovat 9 (0:1), Kellner, Grušovnik 19 (5:6), Dragan 5, Tunstall 19 (4:4).
Laščani po gostovanju v Polzeli ostajajo pri eni zmagi, vknjižili pa so še 12. poraz ter ostajajo na dnu prvenstvene lestvice. Hopsi pa so ostali na šestem mestu, a so se po šesti zmagi v sezoni odlepili od sedme Rogaške.
Dvoboj so bolje začeli varovanci Aleša Pipana, ki so Polzeli v prvi četrtini nasuli 31 točk in vodili za 12. Toda domačini so se že v drugi četrtini oddolžili in na odmor odšli z minimalno prednostjo (53:52). V drugem polčasu je bilo dogajanje na parketu sprva bolj izenačeno, moštvi pa sta se večkrat izmenjali v vodstvu. V zadnji četrtini so najprej Hopsi z delnim izidom 8:0 povedli za sedem, štiri minute pred koncem pa prišli do dvomestne prednosti (86:75). Razliko so varovanci Vladimirja Rizmana nato vmes še nekoliko povišali, dvoboj pa sklenili s +11.
Ob šesti zmagi Hopsov v sezoni se je vnovič najbolj izkazal tretji strelec lige Miha Vašl, ki je igral vseh 40 minut in dosegel 31 točk ter dodal še deset podaj za indeks 30. Z 22 točkami se je izkazal tudi Jan Rizman. Pri gostih so trije igralci tekmo končali z 19 točkami, in sicer Miha Lapornik, Matic Grušovnik ter Dennis Tunstall mlajši. Slednji je pobral 12 skokov, ukradel kar šest žog in podelil štiri blokade za indeks 33.
V naslednjem kolu bodo košarkarji iz Polzele prihodnjo soboto gostovali pri Šentjurju, Zlatorog pa bo dan prej gostil GGD Šenčur.

NUTRISPOINT ILIRIJA : ROGAŠKA 93:73 (28:19, 27:20, 21:12, 17:22)
Nutrispoint Ilirija: Kraljević 2, Pajić 18 (2:2), Bačvič 2, Kureš 7, Vončina 20 (4:5), Kruzynski, Pavliha 2, Cerkvenik 21 (5:6), Milašinović 6 (0:1), Jurković 13 (0:1), Mikuš 2.
Rogaška: Močnik 7, Vujačić 16 (2:2), Zupan 10, Primorac 5, Armstrong 14 (7:8), Jackson 9 (3:4), Smith 12 (1:1).
Košarkarji Nutrispoint Ilirije so dosegli novo pričakovano zmago v domačem prvenstvu, gostje iz Rogaške pa so se učinkovito upirali le v uvodu prve četrtine, do vodstva z 12:11. Z delnim izidom 15:0 pa so gostitelji pobegnili na 26:12 in te prednosti nato niso več izpustili iz rok. V drugi četrtini je prednost nato narasla na +18 in v tretji pa na +25, s čimer je bil zmagovalec dvoboja znan. V domači vrsti so izstopali Miha Cerkvenik z 21 točkami, Luka Vončina z 20 in Marko Pajić, ki je 18 točkam dodal 12 skokov.
Prav skok pod obročema je bil element, ki so ga domači prepričljivo dobili z 38:28, ob tem pa imeli bistveno boljši odstotek zadetih metov iz igre (56:38).Za Rogaško je Ronald Eugene Jackson ob devetih točkah zabeležil tudi 13 skokov, s 16 točkami je bil najbolj učinkovit Petar Vujačić.
Že v sredo v 14. kolu Rogaško čaka obračun z domžalskim Heliosom, Ilirija pa bo prihodnjo soboto gostovala v Podčetrtku.