Zmaga Heliosa in Šentjurja

Ljubljana – V Ligi za prvaka je bila danes v Domžalah odigrana prva tekma 9. kola drugega dela Lige Nova KBM. Pred televizijskim avditorijem so bili boljši igralci Helios Sunsov. V zaostali tekmi 6. kola Lige za obstanek pa je Šentjur zanesljivo premagal zadnjeuvrščeno moštvo Lige Nova KBM, kranjski Triglav.

Čeprav je bila pred dvobojem Rogaška na prvem mestu prvenstvene razpredelnice, v tekmi ni bila favorit. Ekipe v skupini so izenačene, težko je zmagovati v gosteh in to se je pokazalo tudi na tokratnem obračunu. Helios je večji del tekme nadziral položaj, njegova zmaga, četrta v ligi, s katerim se je po številu zmag izenačil s Krko in Cedevito Olimpijo, nikoli ni bila pod vprašajem.
Rogaška je vodila le na začetku tekme, prednost 8:5 je bila njihova najvišja na tekmi. A s trojkama Urbana Omana in Aljaža Bratca so Domžalčani prešli v vodstvo, ki ga niso več izpustili iz rok. Po izidu 11:10 je sledila še serija desetih zaporednih točk domačih, 11 točk je bila njihova prednost po prvi četrtini. V nadaljevanju je bila njihova prednost največ 12 točk, Štajerci pa se tudi niso mogli resneje približati. Še najbližje so prišli pet minut pred koncem, pri rezultatu 60:54, toda Tadej Ferme je hitro odgovoril z zadetim metom za tri točke in s tem umiril njihov pritisk.
Najboljša strelca pri Heliosu sta bila Blaž Mahkovic s 23 in Aljaž Bratec z 20 točkami, pri gostih pa je pri doseženih točkah prednjačil David Gabrovšek, ki je dosegel 21 točk.
V 10. kolu, ki pa ne bo zadnje, saj morajo ekipe odigrati prestavljeno 7. kolo, bo Rogaška gostila Terme Olimio Podčetrtek, Helios bo gostoval v Šenčurju.

9. kolo – Liga za prvaka
Sreda, 21. aprila

HELIOS SUNS : ROGAŠKA 73:66 (25:14, 9:16, 22:16, 17:20)
Helios Suns: Ferme 14, Bratec 20, Mahkovic 23, Hirschmann 1, Vujasinović, Oman 11, Keely 4.
Rogaška: Božak 7, Vujačić 2, Nichols 7, Igrutinović 6, Zupan 9, Gabrovšek 21, Šantelj 10, Blackshear 4.

Igralci iz Šentjurja so se po zmagi nad Kranjčani utrdili na prvem mestu v Ligi za obstanek in imajo šest točk več od najbližjih zasledovalcev s Polzele, že pred časom pa so si zagotovili 7. mesto in nastop v četrtfinalu lige Nova KBM.
V prvi polovici tekme je bilo razmerje na parketu dokaj izenačeno, v drugi pa so na parketu zagospodarili izbranci domačega trenerja Aleša Pipana. V 29. minuti so si priigrali 15 točk naskoka (56:41), ki pa se je v 35. minuti več kot prepolovila (64:58). V prelomnih trenutkih dvoboja so gostitelji znova zaigrali nekoliko bolje in zasluženo zmagali.
V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Emir Ahmedović z 21 točkami in 11 skoki, v gostujoči pa Jan Dornik s 14 točkami, šestimi skoki in tremi podajami.
Šentjur bo naslednjič aktiven v 9. kolu, ko bo v soboto, 24. aprila gostil Hopse, ECE Triglav pa bo isti dan svojo zadnjo tekmo v sezoni 2020/2021 odigral v Laškem.