Zmaga Cedevite Olimpije, super predstava Dana Duščaka

Ljubljana – S petkovo tekmo 8. kola drugega dela Lige Nova KBM se je, po prisilnem premoru, nazaj vrnilo državno prvenstvo. Mladi igralci Cedevite Olimpije so, tokrat okrepljeni z reprezentantoma Hodžićem in Dimcem ter Ivanom Marinkovičem, maščevali poraz proti Helios Sunsom, ki so ga doživeli v Domžalah pred dobrim mesecem dni. Na tekmi je blestel Dan Duščak, ki je 26 točkam dodal še 8 podaj. Ostale tekme 8. kola bodo odigrane v soboto, 17. in nedeljo, 18. aprila.

LIGA NOVA KBM, 2. DEL TEKMOVANJA
8. kolo – Liga za prvaka
Petek, 16. aprila

CEDEVITA OLIMPIJA : HELIOS SUNS 81:66 (19:19, 18:20, 18:13, 26:14)
Cedevita Olimpija: Radovič 13, Duščak 26, Hodžić 20, Ščuka 4, Dimec 14, Marinković 4.
Helios Suns: Ferme 9, Bratec 3, Oman 15, Šikanič 2, Sekulović 4, Lorbek 11, Mahkovic 13, Hirschmann 2, Kelly 7.
CELOTNA STATISTIKA
Košarkarji Cedevite Olimpije so prvo medsebojno tekmo v Ligi za prvaka Lige Nova KBM boju proti Domžalčanom visoko izgubili, tokrat pa so se jim oddolžili za poraz. Mladim ljubljanskim igralcem, ki so igrali na prvi tekmi, so se pridružili izkušenejši soigralci, kar je bilo dovolj, da je Helios padel, a ne brez izstreljenega naboja. Čeprav izid kaže na zanesljivo zmago Ljubljančanov, temu ni bilo tako. Tekma, s katero se je Olimpija vsaj začasno prebila na sam vrh prvenstvene razpredelnice, se je odločila v zadnji četrtini. Kazalo je sicer, da bodo Ljubljančani že v tretjem delu srečanja strli tekmece, a so zapravili prednost, stvari pa morali reševati v zadnjem. Z delnim izidom 14:2 so v 35. minuti s trojko razpoloženega Dana Duščaka povedli s 73:57, takrat je bilo že jasno, da bosta točki ostali doma.
Pri zasedbi iz Ljubljane je Duščak na koncu zbral 26 točk in 8 podaj, Alen Hodžić 20, Žiga Dimec 14, Ivan Marinković pa se je izkazal z 11 skoki. Pri Heliosu je Urban Oman dosegel 15, Blaž Mahkovic pa 13 točk.
Cedevita Olimpija bo v naslednjem kolu, 22. aprila gostovala v Podčetrtku, Helios pa bo dan prej gostil Rogaško.