Zgrešena podaja Blažiču odnesla možnosti Slovenije za zmago

Nocoj je bilo čakanja končno konec. Slovenska reprezentanca je bila po dolgem času znova na delu, tekma proti Madžarski pa vse prej kot nepomembna. Kvalifikacije za EuroBasket 2021 so naši želeli pričeti z zmago, na žalost pa so nam naši severovzhodni sosedje prekrižali računico. Domači so v Sombotelu slavili s 77-75.

Slovenija je v srečanje krenila z Aleksejem Nikolićem, Jako Blažičem, Klemnom Prepeličem, Edom Murićem in Jordanom Morganom. Slovenija je po začetnem otipavanju prva uspela priti do otiplivejšega vodstva, z 9-16. Do svoji prvih točk je uspel priti tudi Jordan Morgan. Madžari so odgovorili s svojim delnim izidom, 7-0 in rezultat poravnali na 16-16.

V drugi četrtini so po zaslugi dobre igre Luke Rupnika Slovenci povedli tudi za 10 točk (24-34), a je nato sledilo nekaj nezbranosti v obrambi in nenatančnih zaključkov v napadu. Prvi polčas je tako Slovenija dobila z 32-36.

V tretji četrtini smo spremljali izenačeno košarko. Našim še vedno ni stekel met za tri, dobro predstavo pa je kazal borbeni Morgan, odgovornost je prevzemal tudi Jaka Blažič. Precej nerazpoložen je bil Klemen Prepelič. Selektorja Trifunovića je skrbela predvsem hitrost s katero so sta si Morgan in Aleksej Nikolić nabrala štiri osebne napake.

V zadnjo četrtino je Slovenija vstopila z zalogo 5 točk prednosti. Madžari so se vedno znova vračali v igro in v zadnjo minuto sta moštvi vstopili povsem izenačeni. Jordan Morgan je poskrbel za vodstvo Slovenije z 72-73, a je bil na drugi strani uspešen tudi Allen, 74-73. Trifunović je dobre pol minute pred koncem vzel minuto odmora. Slovenija je izsilila osebno napako, dva prosta meta pa je zadel Prepelič.

Na žalost je na drugi strani Zoltan Perl prodrl proti košu, nad njim pa je prekršek storil Blaž Mahkovic. Perl je bil natančen izza črte prostih metov, Slovenija pa je imela še dobre 4 sekunde za napad. V štirih sekundah se v moderni košarki, da napraviti marsikaj, na žalost pa je Blažič iz avta prejel težko podajo, zraven pa mu je še spodrsnilo. Madžarska je mela nov napad in Slovenci so naredili hitro osebno napako, Madžar je zadel en prosti met, drugega pa namerno zgrešil. Edu Muriću se v preostalih slabih dveh sekundah met preko igrišča ni posrečil in Slovenija je vpisala boleč poraz.

MADŽARSKA – SLOVENIJA 77-75 Blažič 18, Morgan 16, Prepelič 12, Rupnik 11, Murić, Mahkovic in Nikolić 6.