Združenje NBA sodnikov: Prekrešek nad Dončićem je bil, Dallas oškodovan #video

Zmaga Sacramento Kingsov nad Dallas Mavericksi še vedno odmeva. Ne le, da so Kralji v Dallasu pripravili manjše presenečenje, naknadno je bila ugotovljena tudi sodniška napaka, ki bi lahko ključno vplivala na razplet tekme.

V sporno akcijo je bil vpleten Luka Dončić, ki je kot ponavadi prevzel odgovornost in pri rezultatu 106-108 prodrl pod koš. Met iz obrata je sicer zgrešil, pri tem pa ga je gostujoči branilec Cory Joseph oplazil po komolcu. Tekmo je v korist Sacramenta na drugi strani odločil razpoloženi Nemanja Bjelica.

V taboru Mavericksov je bilo prisotno kar nekaj razočaranja. Dončić, ki se je celotno srečanje pritoževal na sojenjem je bil zelo nezadovoljen, podprla pa sta ga tudi Kristaps Porzingis in Rick Carlisle. Akcijo so podrobno preučili tudi v sklopu poročila Last Two Minute, kjer natančno analizirajo vse sodniške situacije zadnjih dveh minut tekem, v katerih je med nasprotnikoma 3 točke ali manj razlike. Pri izdelavi tega uradnega poročila sodeluje tudi združenje sodnikov lige NBA, ki je potrdilo, da je Joseph dejansko storil osebno napako. “Joseph se je dotaknil Dončićevega komolca kar je vplivalo na njegov poskus meta,” so zapisali v poročilu. Od 20 sodniških odločitev v zadnjih dveh minutah omenjene tekme, sta sicer še dve obveljali za napačni.

Namen poročila Last Two Minute je način sojenja in njegov vpliv na tekme približati gledalcem, ob tem pa se končni razplet obračuna seveda ne bo spremenil. Ob vedenju, da so bili proti Sacramentu rahlo oškodovani bo Dallas gotovo zelo motiviran za iskanje novih zmag. Prvo priložnost bodo imeli že v petek proti Detroitu.

Avtor: Timotej Prosenc