Žalgiris še vedno uganka za Evroligo

Žalgiris še vedno ne najde poti do prve zmage v Evroligi (vir euroleague.net)

Real Madrid je moral pred domačimi navijači kar močno garati za zmago proti edini ekipi v Evroligi, ki še nima zmage. Zdovčev Žalgiris je sicer izgubil z rezultatom 95-82, a tekma je bila veliko bližje, kot nam pove rezultat.

Ko so v prvem polčasu zaostajali že za petnajst točk, so se uspelo hitro vrniti in ob polčasu zaostajali le še za šest točk. V drugi minuti zadnje četrtine so ponovno zaostajali za deset točk in se vrnili na le tri točke zaostanka. Real je odgovoril z delnim izidom 11-3 in se veselil nove zmage.

Žalgiris je vpisal še svoj deveti poraz v Evroligi. Tyler Cavanaugh je prispeval 14 točk, Lukas Lekavicius 12 točk in 10 podaj, Niels Giffey pa 12 točk. Pred tekmo so zaradi poškodbe gležnja izgubili še centra Josha Neba, kar je še poglobilo njihovo krizo. Zoran Dragić je ob slabem metu prispeval 6 točk, 3 skoke in 2 podaji.

»Vedeli smo, da bo težko. Izgubili smo še enega visokega igralca. Sem nismo prišli, da bi izgubili ampak, da se borimo do zadnjega. Verjeli ali ne, celotno tekmo sem imel dober občutek, da nam lahko presenečenje uspe. Bili smo blizu. Bili smo nevarni in le nekaj točk v ozadju, a nam ni uspelo. Malo sreče nam je pri koncu zmanjkalo, obenem pa smo se utrudili in forsirali nekaj nepotrebnih metov,« je po koncu tekme povedal Jure Zdovc.