Zaključek rednega dela 2. SKL

Minuli vikend smo v drugi slovenski košarkarski ligi spremljali obračune zadnjega kola letošnjega rednega dela. Slovan je z zmago nad Postojno rešil Sežano, ki je za las ujela končnico. Prvo mesto je z 19 zmagami osvojil LTH. Na dnu lestvice pa so samo z eno zmago redni del zaključili košarkarji Ljubljane.

Troti rutinirano preko Sežane

Zadnje kolo sta otvorili ekipi Trotov in Sežane. Slednji so gostovali v ŠC Livada, kjer si je srečanje ogledalo nekaj več kot 60 gledalcev. Domačini so odlično začeli. Veteran Črt Ristič je v prvih minutah zadel kar 3 trojke. Novomeščani so na prvi premor odšli s šestimi točkami prednosti. V nadaljevanju se je gostom uspelo vrniti, vendar so si rumeno-zeleni s trojkami znova priigrali prednost. To so v drugem polčasu samo še nadgradili in slavili svojo 17 zmago sezone z rezultatom 81:65. Igralec tekme je s 15 točkami in 6 skoki postal Smiljan Pavić. Sežana je z 8. mestom za las ulovila končnico. V prvem krogu se bodo pomerili z Loko.

Škofja Loka znova boljša od Litije

V Litiji smo spremljali izredno dinamično in izenačeno srečanje med Litijo in LTH Castingsom. Moštvi sta bili izenačeni kar 21krat. Prednost sta si izmenjali še 6krat več. Prednost so si gostje uspeli priigrati šele v zadnji četrtini. Na koncu so tekmo dobili Ločani z izidom 72:80. Junak v vrstah gostov je bil Dominik Vršnik, ki je dosegel 15 točk, 13 skokov in 4 podaje. LTH tako osvaja redni del sezone. Litija pa je s 14 zmagami prvi del končala na 4. mestu. V četrtfinalu se bodo pomerili s Celjem.

Slovan v končnici izločil Postojno

Po porazu Sežane so imeli košarkarji Postojne odlično priložnost za preboj v končnico. Tega so se dobro zavedali in proti favoriziranem Slovanu dobili prvi polčas. Tudi v začetku tretje četrtine so gostje nadaljevali z odlično igro. 15 minut do konca srečanja so vodili z 10 točkami prednosti. Nato so se prebudili tudi domačini iz Kodeljeva in pred zaključkom znižali zaostanek na 3. V zadnji četrtini se je izkazal prvi strelec lige Igor Tratnik in dosegel 10 točk. Slovan je končno zlomil postojno in slavil z 69:61. Igralec tekme je z valorizacijo 30 postal Tratnik. Z novo zmago so domačini zaključili redni del na 3. mestu. Postojni pa je za las ušel preboj v končnico.

Celje zmagal v Medvodah

Nadaljevanje obeh ekip je bilo znano že pred tekmo, tako da ta ni imela posebnega pomena. Celje si je že pred tem krogom zagotovil 5. mesto na lestvici, Medvode pa so se z Ligo za obstanek sprijaznile že nekaj kol nazaj. Celjani so bili v prednosti vse od sredine prve četrtine. Na koncu so slavili z rezultatom 58:70. Z 11 točkami, 14 skoki in 7 podajami se je najbolje odrezal 31-letni Nejc Buda.

Rogelja se je poigral z Ljubljančani

Pod Šmarno goro smo spremljali obračun med zadnjeuvrščeno ekipo VBO Ljubljana in ekipo Portoroža. Gostje so bili skozi večino tekme v prednosti. Slavili so z izidom 84:104.  Najbolj učinkovito predstavo sezone je prikazal 26-letni Andraž Rogelja, ki je dosegel 27 točk, 8 skokov in 10 asistenc. Portorož je s to zmago osvojil 6. mesto in se bo v četrtfinalu pomeril s Slovanom. Ljubljančani bodo srečo iskali v ligi za obstanek.

Branik presenetil Gorico

Tudi pred tem srečanjem je bila usoda obeh moštev že znana. Manjšo motiviranost in odsotnost igralcev Gorice so izkoristili Mariborčani, ki so drugo četrtino dobili s kar 19 točkami prednosti. Na koncu so vknjižili visoko zmago z rezultatom 79:48. Prvo ime Branika je z 19 točkami, 7 skoki in 7 podajami postal Nikola Šućov. Gorica se bo v končnici iz 7. mesta pomerila z 2. uvrščenimi Troti.

Redni del je tako zaključek. Za obstanek v ligi se bodo borile ekipe Postojne, Branika, Medvod in Ljubljane. Preostali klubi pa s svojimi boji za naslov začnejo že v petek.