Zadnje kolo 3. SKL vzhod

Minuli konec tedna je bil odigran zadnji krog 3. SKL. Na vzhodu je bilo odigranih 6 tekem. Znano je kdo bo nadaljeval s sezono in kdo jo je zaključil.

Calcit : Nazarje

Kolo sta otvorili ekipi Kamnika in Nazarjev. Domačini so si prednost priigrali v tretji četrtini in slavili z 80:64. S 14 točkami sta se najbolj izkazala Rems in Šemrov. Ekipi sta končali na 9. in 10. mestu vzhodne skupine, kar pomeni, da sta si uspešno zagotovili mesto v ligi za naslednjo sezono, vendar se nista prebili v končnico.

Vojnik : Cedevita Olimpija mladi

Tekmo v Vojniku so gostje začeli izjemno slabo. domačini so si tako priigrali prednost 19 točk. Ljubljančanom v nadaljevanju ni uspelo uloviti nasprotnika. Izgubili so z rezultatom 80:66. Pri Vojniku se je z 22 točkami najbolj odrezal Amar Ejup. Obe ekipi sta se prebili v končnico. Olimpijo tam čaka Plama pur. Vojnik pa se bo spopadel s pivko.

Bistrica : Prebold

Tudi na tej tekmi je bila usoda obeh ekip že znana. Vendar je ta tekma že štela tudi za Ligo za obstanek. Še drugič letos so bili boljši košarkarji Bistrice, tekmo so dobili z 87:69. Najbolj se je izkazal Patrik Kavkler, ki je ob zmagi dosegel 27 točk.

Ježica : Grosuplje

Po spodrsljaju v prejšnjem krogu so se nazaj na zmagovalni pohod vrnili košarkarji Ježice. Te so z rezultatom 79:62 ugnali Grosuplje. 18 za Ljubljančane je dosegel Matevž Mencin. Ježica se bo v nadaljevanju lige spopadla z Logatcem. Grosuplje pa bo napredovanje iskal proti Jesenicam.

Kolpa : Konjice

Na tekmi smo bili priča strelskemu obračunu med Kužnikom in Šepičem. Sledni ga je dobil za 3 točke. Prav tolikšna pa je bila tudi razlika med ekipa. Konjice so slavile s 76:79. Šepič je ob zmagi dosegel 33 točk. Kolpa se bo v končnici pomerila z Jančami. Konjice bodo v želji po zmagi odpotovali v Tolmin.

Krško : Hrastnik

Gostje so si v prvi četrtini priigrali prednost. Te do konca tekme niso izgubili in slavili z 72:79. Žan Vodiškar je z 20 točkami postal prvi strelec tekme. Hrastnik se bo v končnici pomeril s Hidrio. Krško čaka obračun proti Vrhniki.