Vrh 2. SKL znova spremenjen

V zadnjih dveh dneh smo spremljali 3 obračune 2. SKL. Branik je na Štajerskem ugnal Postojno. Gorica je doma izgubila proti Portorožu. Škofje Loka pa se po zmagi nad Sežano vrača na mesto vodilnega.

V torek so košarkarji Postojne gostovali v Mariboru. Gostje so srečanje dobro začeli in dobivali prvi polčas vse od druge minute. To se je spremenilo v 3. četrtini, ko je Branik napravil delni izid 16:0. Tudi v nadaljevanju so gostje imeli pobudo in tekmo dobili z rezultatom 61:51. Z 19 točkami in 9 skoki se je za Maribor najbolj izkazal drugi strelec lige Armin Hrštić.

Včeraj v Sežani se je odvijala še zadnja prestavljena tekma 17. kroga. V goste so prišli Škofjeločani. V prvem polčasu smo spremljali zelo izenačeno srečanje, katerega so z minimalno prednostjo dobivali domačini. Gostom, ki so prišli na Primorsko v vlogi favorita je odpor Sežane uspelo uničiti šele v nadaljevanju tekme. Proti koncu tretje četrtine so si začeli nabirati prednost in na koncu slavili z 88:73. Za LTH je bil najbolj razpoložen Luka Grum, ki je ob zmagi dosegel 26 točk.

Včeraj smo v Novi Gorici spremljali Primorski derbi med domačimi košarkarji in ekipo Portoroža. V začetku srečanja so bili precej bolj uspešni domačini. Po dobrih 15 minutah igre so vodili že za 16 točk. Vendar je gostom v drugem polčasu uspel preobrat. Ob koncu 3. četrtine so po uspešnem prostem metu Rogelje prvič po četrti minuti prišli v vodstvo. Prednosti do konca niso izpustili in ob zvoku sirene slavili ob rezultatu 65:70. Andraž Rogelja je bil z 19 točkami najboljši posameznik gostov.

Po odigranih tekmah se vrh lige znova spreminja. Nanj se vrača LTH Castings, ki je za točko prehitel Žoltaste Trote.