Vrh 2. SKL tokrat nespremenjen

Minuli vikend se je odigralo 19. kolo 2. Slovenske košarkarske lige. Vrh lige po dolgem času ostaja nespremenjen. LTH Castings je brez težav ugnal Ljubljano in obdržal prvo mesto.

Medvode slavile na obali

Prva tekma kroga se je odigrala na obali, kjer so gostovali košarkarji Medvod. Gostje so skozi celotno srečanje vodili in na koncu slavili z 94:86. Pri Portorožu se je najbolj izkazal Andraž Rogelja, ki je dosegel 32 točk. Prav toliko jih je za Medvode prispeval tudi 22-letni Martin Škrlec, ki je ujel še 6 skokov.

Škofjeločani zanesljivo odpravili Pingvine

LTH Castings je gostil VBO Ljubljano, ki je v letošnji sezoni slavila zgolj enkrat. Gostje so sicer srečanje bolje začeli in dobili prvo četrtino, vendar so v nadaljevanju domačini pohodili plin in si priigrali visoko prednost. Najvišja je znašala 26 točk. Ob zvoku sirene je semafor kazal 92:71 v korist Ločanov. Igralec tekme je postal 204cm visoki Nace Frelih, ki je za LTH vknjižil 22 točk in kar 5 blokad.

Slovan še drugič preko Sežane

Ljubljančani iz Kodeljevega so gostovali pri Mesarjih. Te so srečanje začeli bolje in prvo četrtino dobili z 6 točkami prednosti. Na to so bolje zaigrali tudi gostje in spreobrnili rezultat v svojo korist. Izid pa so hitro izenačili Primorci. V drugem polčasu so ponovno pobudo prevzeli košarkarji iz prestolnice in povedli z 12 točkami prednosti. Tudi tokrat je mladi ekipi Sežane uspel preobrat. 7 minut do konca so vodili s 5 točkami prednosti. Vendar pa je bil delni rezultat 17:6 v korist Slovana usoden za domače košarkarje, ki so z rezultatom 66:72 doživeli svoj 10 poraz. Pri Slovanu se je znova najbolj izkazal Matic Lamut, tokrat je v statistiko vpisal 17 točk in 7 skokov.

Jakobčič s prostim metom za zmago

V Celju smo spremljali še eno napeto srečanje. V goste so pripotovali Postojnčani, ki so skozi večino srečanja zaostajali. Pred zadnjo četrtino je zaostanek znašal kar 10 točk. Tega so uspeli izničiti slabi dve minuti do konca in po petih prostih metih izenačiti rezultat na 54:54. Razlog za visoko število prostih metov je bila izključitev trenerja Celja Miloša Šporarja, ki se ni strinjal z vprašljivo odločitvijo sodnika Lesarja. Ta je nato Konjičanu hitro dosodil še dve tehnični napaki in pomagal Postojni do izenačenja. Po koncu rednega dela je bil izid še vedno izenačen, zato smo spremljali podaljške. Celjani so 22 sekund do konca podaljška ob rezultatu 66:66 imeli napad za zmago, vendar je Tomaž Jereb izgubil ravnotežje in slabo podal. Žogo je ukradel Rok Jakobčič, nad katerim je bila v zadnji sekundi strojena osebna napaka. Pri drugem prostem metu je bil uspešen in Postojni priigral 8. zmago sezone ob izidu 66:67. Igralec srečanja je s 16 točkami, 7 skoki in 5 podajami postal Peter Meze.

Slaba zadnja četrtina usodna za Litijo

V Gorici so v soboto gostovali košarkarji Litije. Te so v začetku srečanja prevzeli pobudo in po devetih minutah vodili že za 10. Nato je sledil delni izid 10:0 v korist domačinov, ki so uspeli izenačiti na 16. Napeto srečanje smo spremljali vse do zadnje četrtine, ko so Litijani povsem razpadli. V 10 minutah so dosegli samo 9 točk in izgubili z 75:60. Prvo ime tekme je bil nizko rasli Jan Močnik, ki je z 14 točkami in 13 asistencami vknjižil nov dvojni dvojček. Temu je dodal še 5 skokov in 3 ukradene žoge.

Troti iz Štajerske prestolnice odnesli dve točki

V zadnji tekmi kola so Novomeščani gostovali pri Braniku. Mariborčani so kljub odsotnosti svojega prvega strelca Armina Hrštića srečanje odlično začeli in povedli z 9:0. Gostje, ki so bili v vlogi favorita so v prednost prišli šele po slabih 16 minutah igre. Svojo prednost so nato počasi večali in na koncu slavili z rezultatom 65:75. Najbolj se je izkazal 22-letni Brezovičan Blaž Janežič, ki je za Trote dosegel 16 točk in 12 skokov.

Po odigranem krogu vrh lige tokrat ostaja nespremenjen. LTH, Troti in Slovan še naprej zasedajo prva 3 mesta.