Visoka zmaga Olimpije proti Krki

Prvi krog regionalnega tekmovanja je znova postregel s slovenskim derbijem. V Areni Stožice so se domači košarkarji Cedevite Olimpije pomerili s Krko, proti kateri so pred tednom dni na superpokalni tekmi slavili zmago. Razplet je bil tudi tokrat enak, saj so Zmaji zmagali z 88:56 in tako vknjižili prvi točki v tej sezoni tega tekmovanja.

Tekma se je začela z naletom gostov, ki so po dobrih treh minutah igre vodili z 10:3, v nadaljevanju pa so Zmaji rezultat obrnili in prvo četrtino dobili s tremi točkami prednosti (18:15). Z nekaj dobrimi akcijami so v drugem delu prvega polčasa prednost le še povečevali in po 20 minutah vodili s 44:27. Tudi v drugem polčasu gostje iz Novega mesta niso uspeli ujeti priključka. Po tretji četrtini so imeli Ljubljančani na svojem računu že 35 točk prednosti, popustili pa niso niti v zaključku tekme in na koncu zmagali z rezultatom 88:56.

Pred začetkom tekme se je Sani Bečirović, športni direktor KK Cedevita Olimpija, v imenu kluba poklonil nekdanjemu članu Zmajev Mihu Zupanu, ki je sklenil svojo bogato kariero.