V drugi tekmi 2. kola drugega dela Lige Nova KBM je Cedevita Olimpija doma gostila ekipo iz Rogaške Slatine. V izenačeni tekmi je nekaj sekund pred koncem Petar Vujačić s trojko odločil srečanje v korist gostov, ki so tako druge del tekmovanja v Ligi Nova KBM začeli z zmago.

LIGA NOVA KBM, 2. DEL TEKMOVANJA

2.kolo – Liga za prvaka
Četrtek, 4. marca

CEDEVITA OLIMPIJA : ROGAŠKA 77:80 (20:25, 17:12, 23:30, 17:13)

Cedevita Olimpija: Radovič 15, Jovanovič 4, Duščak 19, Daneu 2, Jurkovič 6, Ščuka 23, Todorovič 2, Đurkič 6.

Rogaška: Vujačić 15, Nichols 10, Bernard 13, Igrutinović 13, Zupan 6, Gabrovšek 12, Šantelj 9, Blackshear 2.

Rogaška je v slovenski prestolnici prmagala Cedevito Olimpijo. Večji del tekme je domači zasedbi povzročala sive lase, odločilne točke pa je v izdihljajih dramatične tekme po zadeti trojki prispeval Petar Vujačić. Zasedba iz Rogaške Slatine je dosegla prvo zmago v drugem delu Lige Nova KBM, tekmo uvodnega kola proti novomeški Krki bo igrala v torek, 9. marca, medtem ko je bila Cedevita Olimpija v uvodnem kolu boljša od ekipe Gorenjske gradbene družbe Šenčur. Ljubljančani so uvodoma prikazali zelo slabo predstavo, v peti minuti je njihov zaostanek znašal kar 14 točk (7:21). Zmaji so se v nadaljevanju prebudili, v obeh smereh igre so zaigrali veliko bolje in prvo četrtino tekme končali s petimi točkami zaostanka (20:25). V 14. minuti so goste iz Rogaške Slatine ujeli (30:30), dve minuti kasneje pa po točkah Žige Daneva tudi prvič na dvoboju povedli (34:32). Do konca polčasa in do sredine tretje četrtine pa se je v Stožicah odvijal povsem enakovreden boj. V končnici tretje četrtine so v slovenski prestolnici znova zagospodarili izbranci gostujočega trenerja Damjana Novakovića in po delnem izidu 7:0 povedli s 67:70, v začetku zadnje četrtine pa po trojki srbskega branilca Luke Igrutinovića s 70:60. Ljubljančani so v zadnji četrtini vendarle strnili svoje vrste in v 35. minuti izenačili na 70:70. V prelomnih trenutkih dvoboja je sprva kazalo na zmago Rogaške, ki je slabi dve minuti pred koncem vodila s 77:72, a se je domača ekipa izvila iz neprijetnega položaja in dve sekundi pred koncem prek Roka Radovića izenačila na 77:77. Novaković je zahteval minuto odmora, po njej pa je Vujačić zadel met za tri točke in poskrbel za veselje gostov v Ljubljani.

View this post on Instagram

A post shared by Košarka.info (@info_kosarka)

V gostujoči ekipi je bil najbolj učinkovit junak dvoboja Vujačić, ki je dosegel 15 točk, prav vse po metih za tri točke, David Nichols pa je prispeval 10 točk in 11 podaj. V domači ekipi je Luka Ščuka dosegel 23 točk, Dan Duščak pa je 19 točkam dodal še 11 podaj in sedem skokov.

Rogaška bo v torek, 9. marca, gostila novomeško Krko, Cedevita Olimpija pa bo dva dni kasneje gostovala pri Helios Sunsih.