Po neverjetno napetem zaključku obračuna se je Koper Primorski v finalu Pokala Spar pridružila še Cedevita Olimpija.

Gledalci, ki so se zbrali v ŠD Kodeljevo, so lahko spremljali izjemni polfinalni obračun med Cedevito Olimpijo in Krko. Po zelo izenačenem prvem polčasu so v tretji četrtini pobudo prevzeli Novomeščani in si pred zadnjimi desetimi minutami igre priigrali prednost devetih točk. Zmaji so prednost počasi topili in ponovno izenačili 32 sekund pred koncem, ko je težko trojko zadel Filip Krušlin. V naslednjem napadu Krke je zgrešil Glenn Cosey, pri metu za zmago pa je bil neuspešen tudi Codi Miller-McIntyre.

Sledil je petminutni podaljšek, v katerem je spet veliko boljše kazalo Krkašem. Dobro sekundo pred koncem je namreč polaganje za vodstvo z 92:90 zadel Ivan Ramljak in Zmaji so bili v izjemno težkem položaju. Olimpiji je za napad ostalo 0.6 sekunde, odgovornost pa je nase prevzel prvi igralec obračuna, Edo Murić, ki je zadel ob zvoku sirene zadel trojko iz zares težkega položaja in svoje moštvo popeljal v veliki finale.

Najboljši igralec obračuna je bil, kot že rečeno, Edo Murić, ki je zbral 29 točk, 11 skokov in tri pridobljene žoge, s kar 12 asistencami, 15 točkami in petimi skoki pa se je izkazal tudi Codi Miller-McIntyre. Pri Krki je bil tokrat najbolj razpoložen izkušeni Jure Balažič, ki je dosegel 23 točk, 18 pa jih je dodal Ivan Ramljak. 12 asistenc je zbral tudi Glenn Cosey, ki pa je ob metu iz igre 2/13 dosegel le sedem točk.

Cedevita Olimpija – Krka 93:92 (19:20, 21:21, 20:29, 23:13, 10:9)

Murić 29, Miller-McIntyre 15, Blažič 14; Balažič 23, Ramljak 18, Lapornik 14.