Pokal Radivoja Koraća v Srbiji je vpisal največji derbi balkana. Bitka Partizana in Crvene zvezde ter njunih navijačev. V polfinalu je zmago sicer dosegla Crvena zvezda, ki je z izjemno igro nadoknadila zaostanek 18 točk. Zapisali pa smo tudi nekaj trenutkov, ki se bodo vpisali v zgodovino dogodkov na tem derbiju.

V 12. minuti je bil izključen Duško Ivanović. Partizan je imel ob polčasu tako kar 18 točk prednosti. Ob prelomu tretje in zadnje četrtine pa so žezlo dogajanja v roke prevzeli navijači. Tekma je bila tako v 33. minuti prekinjena zaradi »atmosfere«, ki se je razširila tudi na igrišče.

Najprej sta se »zataknila« Campazzo in Lessort, hitro pa je prišel pomagati še Vildoza. Zdaj po tekmi vemo, da so imeli sodniki v primeru kaotičnega dogajanja na mizi tudi možnost evakuacije dvorane. Spomnimo, da so bili prisotni navijači obeh ekip, kar se v zadnjih letih ni zgodilo ravno pogosto.

Crvena zvezda je zmagala s 83-73, v finalu pa se bo pomerila z Mego. Ta je premagala FMP v drugem polfinalu.