Dallas Mavericksi so na gostovanju v San Franciscu s 141:121 še drugič v tej sezoni ugnali Golden State Warriorse.

Obe ekipi sta tekmo začeli izjemno razpoloženi v napadu. Branilec Warriorsov D’Angelo Russell je bil na uvodu neustavljiv, saj je v prvih dveh minutah in pol igre dosegel 15 točk, pri čemer je zadel vseh šest metov iz igre. Izjemno učinkoviti so bili tudi Mavericksi z Dončićem na čelu in izid na semaforju je bil v 7.minuti že 30:26 v korist domačih. Prva četrtina se je končala 41:41, Dončić pa je bil že takrat na dobri poti do trojnega dvojčka, saj je imel na svojem računu 15 točk, sedem skokov in pet asistenc. Warriorsi so že takoj po pričetku tekme agresivno podvajali Luko, kar je prineslo veliko prostora njegovim soigralcem, slovenski as pa jih je z odličnim pregledom nad igro tudi poiskal.

Srečanje se je v podobnem ritmu nadaljevala tudi v drugi četrtini, ki jo je Luka že običajno pričel na klopi. Warriorsi so ob polčasu vodili s 74:72, Russell pa je že do tokrat dosegel 30 točk (met za tri 8/11). Še precej boljše je izgledala statistika Dončića, saj je do odmora dosegel 25 točk, ob tem pa zabeležil še osem skokov in sedem asistenc.

Po izenačenem začetku drugega polčasa je Dallas pri izidu 84:82 v korist Warriorsev naredil serijo 28:4, po kateri se domači več niso vrnili v igro, Luka pa zaradi zanesljivega vodstva v zadnji četrtini več ni stopil na parket in je počival za današnji obračun z LA Lakersi. Dallas je bil na tem srečanju zares izjemno strelsko razpoložen, saj so ob novi zmagi zadel kar 24 trojk (osem igralcev vsaj eno), to pa je tudi nov rekord franšize. Dončić je že sredi tretje četrtine dosegel svoj 17. trojni dvojček v karieri, tekmo pa je končal z 31 točkami, 12 skoki in 15 asistencami. Veliko pomoč je imel tudi tokrat v razpoloženem Timu Hardawayu Jr., ki je dal 25 točk, 17 pa jih je dodal Kristaps Porzingis. Z 21. letošnjo zmago Dallas ostaja na visokem četrtem mestu zahodne konference.