Velika zmaga Rogaške v Novem Pazarju

Slatinčani so z zmago v Novem Pazarju naredili velik korak proti končnici druge ABA lige.

Rogaška je v 17. krogu 2. ABA lige v Srbiji gostovala pri Novem Pazarju. Po uvodnih minutah, ki so pripadle domačinom, so pobudo na terenu prevzeli gostje in si sredi druge četrtine priigrali že 15 točk prednosti.  Devet točk naskoka so ohranili tudi do začetka zadnje četrtine, toda košarkarji Novega Pazarja so šest minut pred koncem zaostanek zmanjšali na štiri. Gostje so imeli pripravljen odgovor na ta poskus preobrata domačih in po dveh zaporednih trojkah Mihe Fona so dobre tri minute pred koncem ponovno povedli za 11 (65:76). Domači so se nato še uspeli nekoliko približati, a jim ni uspelo obrniti izida v svojo korist in Rogaška je zasluženo prišla do desete letošnje zmage.

Najboljši strelec pri Rogaški je bil izkušeni Miha Fon, ki je bil vroč že za vikend, ko je proti Laškemu trojke metal 5/5, tokrat pa je prispeval 16 točk in štiri skoke, 12 točk pa sta pri zmagovalcih dodala Tadej Ferme in Danijel Vujasinović.

NOVI PAZAR – ROGAŠKA 77:81 (16:21, 19:23, 17:17, 25:20)