Velika lekcija, iz katere se morajo Steph Curry in ekipa nekaj naučiti

Ekipa Golden State-a je v prejšnjem krogu doma gostila ekipo Phoenixa. Z zmago so prekinili zgodovinski niz zaporednih zmag gostujoče ekipe. Ta niz je znašal kar 18 tekem. Ponoči so zopet igrali v domači dvorani, gostili pa so ekipo San Antonia in presenetljivo izgubili. Glede na kvaliteto in trenutno formo poraza vsekakor niso pričakovali.

Po tekmi glavni trener Steve Kerr ni bil pretirano zaskrbljen zaradi poraza, kar nekako nakazuje, da bi lahko poraz zamenjali z zmago, katero so dosegli prejšnji večer proti ekipi Sunsev. Kerr je po tekmi dejal: “včeraj zvečer nam ni bilo potrebno zmagati. Šteje celotna sezona. Imamo (19-4) in smo odlično začeli. Smo na odličnem mestu.”

Steph Curry ponoči ni imel svojega dne. Končal je pri 27 točkah, dodal osem skokov in pet podaj. Strelsko ni bil razpoložen, zgrešil je veliko odprtih metov. Glede na minimalno razliko pri porazu bi lahko Curryjeva boljša igra prinesla novo zmago ekipi.

Na koncu dneva besede Steva Kerra zvenijo nekoliko pomirjeno. Individualne izgube v shemi, ki jo prikazujejo letošnjo sezono ne prikazujejo nič strašnega za ekipo. Skozi prvo četrtino sezone so že dokazali, kako prevladujoča ekipa so. Vsekakor so bojevniki po prikazanem eni glavnih kandidatov za končni naslov. Ekipi se morata pridružiti še Klay Thompson in James Wiseman.