V današnjih tekmah 7. in 12. kroga 1. SKL zmagi Krke in Šenčurja

V sredo zvečer sta bili odigrani tekmi 7. in 12. kola, v katerih sta bili obe gostujoči ekipi uspešnejši od domačinov. GGD Šenčur je premagal Helios Suns, Krka pa Terme Olimia Podčetrtek. Redno 12. kolo se bo s tremi tekmami nadaljevalo v soboto, 19. decembra, televizijske kamere Sportkluba pa bodo v Domžalah, kjer bo gostovala Rogaška.

1.SKL
7. kolo
Sreda, 16. december

HELIOS SUNS : GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR 74:77 (15:16, 19:19, 20:23, 20:19)
Helios Suns: Bratec 2, Oman 4, Sekulović 14, Mahkovic 20, Vujasinović 8, Ferme 19, Morina 4, Prepelič 3.
Gorenjska gradbena družba Šenčur: H. Rizvić 10, Novak 8, Murić 21, R. Rizvić 12, Martinčič 9, Kralj 9, Strmčnik 8.
V izenačenem obračunu zaostale tekme sedmega kola je odločil izjemen začetek gostov v zadnji četrtini. S tem so košarkarji Šenčurja prišli do osme zmage v sezoni, s čimer dihajo za vrat vodilni Krki, ki ima zmago več. Domžalčani ostajajo pri šestih zmagah in zasedajo peto mesto. Gosti iz Šenčurja so dvoboj bolje odprli in prišli do najvišje prednosti sedmih točk (12:5). Domači so nato do konca četrtine znižali zaostanek na vsega točko. Takšna pa je bila prednost gostov tudi po koncu prvega dela igre. V drugi četrtini nobena od ekip ni prišla do višje prednosti od treh točk. So pa po premoru gosti znova stopili na plin in prišli do plus devet za najvišjo prednost na tekmi. Blestel je predvsem Hasan Rizvić, ki je v prvih štirih minutah dosegel šest točk. Domžalčani se niso predali in so po košu Blaža Mahkovica zaostanek znižali na vsega točko (50:51), na zadnji odmor pa so varovanci Dejana Jakare odšli z minus 4. Košarkarji Šenčurja, očitno specialisti za začetke četrtin, so tekmecem znova hitro pobegnili in po vsega 80 sekundah igre v zadnji četrtini po trojki Nejca Martinčiča povedli za deset točk (64:54). Gosti tokrat niso več dovolili preobrata, saj so priigrano prednost dokaj zanesljivo zadržali in vpisali osmo zmago v sezoni, četudi so se ob koncu domači povsem približali.
Najbolj učinkovita košarkarja sta bila Dino Murić pri gostih z 21 in Blaž Mahkovic pri domačih z 20 točkami.
Helios Suns bodo naslednjo prvenstveno tekmo odigrali v soboto doma proti Rogaški, GGD Šenčur pa bo isti dan gostil Hopse s Polzele.

12. kolo

TERME OLIMIA PODČETRTEK : KRKA 68:72 (23:14, 13:20, 17:17, 15:21)
Terme Olimia Podčetrtek: Švigelj 5, Škorjanc 12, Čebular 13, Atanacković 11, Vasilić 10, Strnad 5, Maček 2, Cerkovnik 10.
Krka: Stergar 8, Stipčević 4, Škedelj 1, Lapornik 9, Camphor 5, Vrabac 13, Barič 10, Kosi 12, Škifić 8, Vučetić 2.
Krka je po izenačenem boju v Podčetrtku vpisala deveto zmago na enajsti tekmi in ostala na vrhu prvenstvene lestvice. Ekipa iz Podčetrtka, ki je tekmo izgubila v zadnjih trenutkih, pa je doživela peti poraz.
Ekipi sta si v prvem polčasu razdelili po četrtino, v prvi so bili boljši domači, v drugi pa gosti, ki so do polčasa praktično izničili zaostanek. Tudi v naslednjih desetih minutah sta si ekipi dihali za ovratnik in v zadnji del vstopili ob razliki dveh točk. Ekipi sta bili poravnani vse do zadnjih trenutkov, je pa Adin Vrabac z dvema zaporednima košema Krki priigral prednost z 71:65, 55 sekund pred koncem. Nejc Strnad je nato s trojko prepolovil zaostanek gostiteljev, ki so imeli prek Sandija Čebularja nato priložnost še zmanjšati razliko s prostih metov, a je slednji oba zagrešil. Rodney Camphor pa je na drugi strani zadel enega in Krkino prednost povečal na končne štiri točke.
Pri domačih je je bil s 13 točkami najboljši Čebular, pri gostih pa z enakim številom točk Vrabac.
Igralci Term Olimia Podčetrtka bodo v 13. kolu 26. decembra gostovali v Laškem, Krka pa tri dni prej pri Kopru Primorski.