Ukrajina šokirala nekdanje evropske prvake

Kljub temu, da se je zdelo, da v skupini C za razliko od ostalih skupin večjih presenečenj ne gre pričakovati, so včeraj Ukrajinci šokirali Mediolanum Forum in ostajajo ena od štirih neporaženih reprezentanc.

Na prvi tekmi dneva so Estonci dodobra namučili Hrvate, ki v zadnjih treh minutah obračuna nikoli niso povedli za več kot tri točke, a so srečanje na koncu vendarle dobili s 73-70.

Grki so na drugi tekmi suvereno s 93-77 odpihnili Veliko Britanijo. Pri Grčiji je blestel Kostas Sloukas, ki je izkoristil odsotnost Antetokoumpa in dosegel 21 točk. Dimitris Itoudis je prvega zvezdnika reprezentance pustil izven kadra in mu privoščil nekaj prepotrebnega počitka pred nadaljevanjem prvenstva.

Na večernem spopadu z Ukrajino pa je domača publika pričakovala suvereno zmago Italijanov, ki so proti Ukrajincem veljali za nesporne favorite. Na polčas so Azzuri odšli z 4 točkami prednosti, v drugem polčasu pa so Ukrajinci prestavili v peto predstavo. Zlasti v zadnji četrtini, ki so jo dobili s 27-16 so Ukrajinci pokazali, da res znajo izkoristiti dober monent in bodo nevarni tudi v izločilnih bojih, ki so si jih že zagotovili. Spet je bil v izbrani vrsti Ukrajine najučinkovitejši Svi Myhailiuk, ki je dosegel 25 točk. Ukrajinci so tako poleg Grkov, Srbov in Nemcev četrta neporažena reprezentanca.