U18: Slovenci po trilerju četrti

Na evropskem prvenstvu v starostni kategoriji do 18 let v turškem Izmirju so mladi Slovenci prikazali odlične predstave in se na koncu uvrstili na odlično četrto mesto. Kljub temu, da uvrstitev kakopak ne prinaša medalje, so si naši fantje s tem priborili nastop na svetovnem prvenstvu v kategoriji U19 prihodnje leto na Madžarskem.

Po tem, ko so že v polfinalu naleteli na razigrane domačine so se v tekmi za tretje mesto pomerili z reprezentanco Srbije. Izenačeno srečanje je prineslo dramo do zadnje minute. Kljub temu, da so Srbski vrstniki tri minute pred koncem že vodili za 10 točk (57-67), so se Slovenci odlično borili in se popolnoma vrnili v igro. V samem zaključku pa so srbski košarkarji ohranili večjo mero zbranosti. Slovenci so imeli pri izidu 67-70 napad za podaljšek, a se je poskus Jana Zemljiča za tri točke žal odbil od obroča in razblinil slovenske sanje o odličju.