Troti do zmage nekoliko težje od pričakovanj

V Novem mestu je bilo v sredo zvečer odigrano četrtfinalno srečanje prvo postavljenimi Troti in Branikom. Moštvi sta se pomerili tudi v zadnjem krogu rednega dela, ko so do zmage prišli Troti. Po strelsko zadržani in izenačeni prvi četrtini so si prvi nekoliko konkretnejšo prednost sredi druge četrtine priigrali domači, ki so povedli s 26:17. Branik je do polčasa nekoliko znižal zaostanek, odlično pa so odprli drugi del igre in v 28. minuti po dolgem času izenačili izid (37:37). Izid je bil nazadnje poravnan šest minut pred koncem, potem pa so Troti dali v višjo prestavo in na koncu slavili za 11 točk.

Prvi strelec tekme je bil s 17 točkami Črt Ristič, velik delež pa je znova dodal še izkušeni košarkar Smiljan Pavić (8 točk, 11 skokov). Pri gostih je bil strelsko najbolj razpoložen s 15 točkami Salih Nuhanović, 11 pa jih je dosegel Armin Hrštić.

Troti – AKK Branik 68:57 (15:15, 14:8, 14:20, 25:14)