Tretja zaporedna zmaga Šenčurja

Ljubljana – Nedeljska tekma 17. kola Lige Nova KBM je bila odigrana v Šenčurju, zmaga pa so se s 76:63 veselili domačini. Košarkarji Gorenjske gradbene družbe Šenčur so dobili vse četrtine, najvišja prednost na tekmi s Hopsi je znašala 14 točk. V domači zasedbi se je izkazal Dino Murić, ki je zbral 13 točk, 10 skokov in 5 podaj, pri gostih je bil v napadu najučinkovitejši Jaka Pešak, ki je dosegel 18 točk.

LIGA NOVA KBM, 1. DEL TEKMOVANJA

17. kolo
Nedelja, 5. februar

GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR : HOPSI POLZELA 76:63 (15:14, 24:20, 17:15, 20:14)
Gorenjska gradbena družba Šenčur: Novak 5 (1:2), Ožegovič 9 (1:2), Tešić 8, Rojc 5 (1:2), Murić 13 (1:2), Kočar 2, Hrštić 9, Malovčič 3, Rudovič 9 (5:6), Walford 10, Ahmedović 3 (1:1).
Hopsi Polzela: Steblovnik 5, Pešak 18 (3:3), Besedić 10 (2:2), Glavan 2 (2:2), Vranjkovič 7 (5:8), Goltnik 11 (2:2), Vasilić 10.

Hopsi, ki so pred tednom dni na kolena položili vodilne Novomeščane, so bili večji del prvega polčasa povsem enakovredni Gorenjcem. Najboljšo predstavo so prikazali v začetku druge četrtine, ko so po trojki Iztoka Goltnika povedli za pet točk (23:18).

Izbranci domačega trenerja Miljana Pavkovića so v končnici prve polovice tekme le ujeli pravi ritem. Štajerce so zasenčili v vseh prvinah igre in izkoristili njihovo nezbrano igro, tik pred odhodom na veliki odmor pa so si priigrali osem točk prednosti (39:31).

Polzelani so v začetku drugega polčasa hitro nevtralizirali zaostanek in v 25. minuti povedli s 46:45, nato pa so gostitelji strnili svoje vrste in si tik pred koncem zadnje četrtine po trojki Srdjana Tešića znova priigrali prednost osmih točk (54:46). V 33. minuti je njihova prednost narasla na 12 točk (63:51), lep točkovni kapital pa so v končnici še oplemenitili in v 38. minuti povedli z 71:57.

Gorenjci so se po deseti zmagi utrdili na tretjem mestu, Štajerci pa ostajajo v drugi polovici razpredelnice.

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Dino Murić s 13 točkami, desetimi skoki in petimi podajami, Lucas Walford je dodal deset točk in devet skokov. V gostujoči ekipi je Jaka Pešak dosegel 18, Iztok Goltnik pa 11 točk.

Hopsi bodo v petek, 10. februarja, gostili Šentjur, Šenčur pa bo dva dni kasneje v Ligi Nova KBM gostoval v Domžalah.

Miljan Pavković, trener GGD Šenčur“Kot sem rekel pred tekmo, je Polzela ekipa, ki letos igra dobro. To je ekipa, ki je nihče ne sme podcenjevati. Tudi danes so naredili veliko dobrih stvari na igrišču. Mislim, da je odločila naša daljša klop. Poskusil sem vključiti vse igralce in s spremembami ritma nam je uspelo zlomiti nasprotnika. Naredili smo tudi precej napak, ampak je bila v ekipi dobra energija. Zdaj imamo teden dni časa za pripravo na naslednjo tekmo.”

Matjaž Čuješ, trener Hopsov“Igrali smo brez poškodovanega Pelka, zobe pa je stisnil tudi malce poškodovan Grušovnik. Bili smo zraven, in morda je res razlika previsoka, ampak čestitke GGD Šenčurju, ki se je boril in zasluženo zmagal. Prvenstvo je še dolgo in gremo dalje.”