Težko prigarana zmaga v Kopru

Slovenska reprezentanca je v koprski Bonifiki ugnala naše severne sosede Avstrijce, ki pa so nudili močan odpor. Slovenija je po katastrofalni tretji četrtini v zadnjo vstopila celo z zaostankom, na koncu pa vseeno pokazala dovolj kakovosti za zmago s 85-78.

Na samem začetku srečanja ni kazalo, da bodo imeli Slovenci z Avstrijci težave. Prvo četrtino so dobili z izidom 21-15, drugo pa z 22-14. Dobro igro sta pokazala Jordan Morgan, ki je kljub temu, da igra šele drugo reprezentančno tekmo navduševal s pristopom in Edo Murić, nekoliko manj opazen je bil Jaka Blažič, ki je v prvem polčasu dosegel zgolj 4 točke.

Varovanci Radeja Trifunovića so prikazali izredno slabo, če ne kar katastrofalno igro v obrambi v tretji četrtini. Avstrijci so takrat dosegli kar 35 točk! Njihov izkupiček je bil dovoljšen, da so v zadnjo četrtino celo vstopili z vodstvom (63-64). Ko je četrtino s trojko otvoril Thomas Klepeisz je slovenske navijače že pošteno zaskrbelo, na srečo pa so se reprezentanti vendarle zbrali v dovoljšni meri. Pomembno vlogo pri tlakovanje poti do zmage je imel Jordan Morgan, ki je najprej dosegel štiri zaporedne točke in Slovenijo popeljal do vodstva 71-68. Nato je še atraktivno zabil za 75-69 in naši so lahko lažje zadihali. Sledila je še trojka Jake Blažiča in polaganje Gregorja Hrovata, kar je zadostovalo za dokaj miren zaključek.