Srbski košarkar postal MVP Evrolige!

Vasilije Micić je postal MVP Evrolige

Srbski košarkar Vasilije Micić in organizator igre Anadolu Efesa je bil izbran za najkoristnejšega košarkarja Evrolige. Gonilna sila turškega kluba je bil za nagrado MVP izglasovan s strani navijačev, medijev, trenerjev in kapetanov ekip.

Micić je v povprečju na tekmo dosegal 16.3 točk, 4.8 podaje, 2.6 skoka in 1.2 ukradeno žogo. Bil je edini igralec Evrolige, ki je dosegel vsaj 70 metov za tri točke, 100 metov za dve točki in 100 prostih metov. To je do zdaj uspelo le trem košarkarjem v zgodovini Evrolige. Povprečno je igral 29 minut.

Vasilije Micić je predstavljal ključni del Efesa, ki je sezono začel z rezultatom 8-9, nato pa je sledilo štirinajst zmag v sedemnajstih tekmah. Bil je tudi glavni mož zmage proti Real Madridu, ki ga je Efes premagal v petih tekmah. Trenutno pa jih čaka polfinale proti CSKA Moskvi. Prva tekma je na sporedu v petek 28. maja, Efes pa lovi svoj prvi evroligaški naslov.

V sezoni 2018/2019 je bil izglasovan v drugo peterko Evrolige, a so takrat glasovali le mediji in navijači. Letos pa je bilo glasovanje drugačno, saj so glasovali še trenerji in kapetani ekip. Skupno je prejel kar dve tretjini vseh glasov.

V tej sezoni je svoj točkovni rekord podrl proti Fenerbahčeju, ko je dosegel 37 točk s skupnim indeksom 44. Postavil je rekord po ukradenih žogah, proti LDLC ASVEL Villeurbanne jih je ukradel kar 5. Izenačil je svoj rekord trinajstih podaj na tekmi proti ALBA Berlinu.

Med 24. in 31. krogom je osvojil tri tedenske nagrade MVP. Bil je edini igralec, ki je vsaj petkrat dosegel indeks v višini 30 točk.

Poznali ga bodo tudi navijači lige NBA, saj je bil na naboru leta 2014 kot 52. izbran s strani ekipe Philadelphia 76ers. Decembra 2020 pa so bile njegove »pravice« zamenjane v Oklahomo.