Slovenski večer v Eurocupu

Potem, ko so zaradi korone košarkarji Cedevite Olimpije prestavili tekmo 9. kroga, so za svoje klube nastopili samo trije slovenski predstavniki. Klemen Prepelič in Mike Tobey sta s Valencio ugnala domači Ulm. Gregor Glas je s 7 točkami pomagal Partizanu do zmage proti Trentu.

Košarkarji Ulma so sinoči v svoji dvorani gostili Valencio, za katero sta v prvi postavi začela oba slovenska reprezentanta. Prepelič sicer ni bil najbolj razpoložen. V 24 minutah igre je dosegel zgolj 2 točki s slabim metom iz igre (1/2 za 2, 0/7 za 3). Bolje se je izkazal slovenski center Mike Tobey, ki je zadel kar 5 od svojih 8 metov. Temu je dodal še 5 skokov in tako pomagal Valencii do svoje 6. zmage v Eurocupu, z rezultatom 70:76.

Nekoliko lažje delo so imeli varovanci Željka Obradovića. V Beograd je namreč prišla zadnje uvrščena ekipa v skupini A. Košarkarji Trenta so bili v prvi četrtini povsem nemočni in po 10 minutah srečanja so zaostajali že za 19 točk. Partizan je svojo nadvlado kazal tudi v nadaljevanju srečanja, ter ga na koncu dobil z rezultatom 97:65. Za domačine je s klopi vstopil tudi mladi slovenski as Gregor Glas in k zmagi prispeval 7 točk, 3 podaje in skok.