Slovenski evroligaški dvoboj dobil Prepelič

Španska predstavnika v Evroligi, Valencia in Baskonia sta bili včeraj zvečer še oba v igri za napredovanje med najboljših osem. Obračun v katerega sta bila udeležena tudi dva slovenska predstavnika, Klemen Prepelič in Zoran Dragić, je pripadel prvemu, ki pa si še ne more oddahniti. Kljub zmagi v domači dvorani (86-81), je Valencia namreč še vedno odvisna od nastopa Zenita, ki mora izgubiti na vsaj eni tekmi proti Maccabiju in Panathinaikosu.

Klemen Prepelič je ob zmagi nad Baskonio prispeval 14 točk in 4 podaje, s čimer je bil za Derrickom Williamsom drugi strelec Valencie. V 15. minutah igre je izvajal 6 prostih metov pri čemer je enega zgrešil, za dve je metal 3/5, za 3 pa 1/3. Zbral je tudi en napadalni skok. Zoran Dragić je na drugi strani igral 21 minut in dosegel 10 točk in 5 skokov, ter tudi 4 izgubljene žoge. Zadel je oba prosta meta, za dve točki metal 4/6, ter zgrešil eno trojko.

Košarkarji Real Madrida so si včeraj s zmago nad Fenerbahčejem zagotovili nastop med najboljšimi osmimi v Evroligi. Tja je že uvrščen tudi Fenerbahče pa tudi Barcelona, CSKA, Anadolu Efes, Armani Milan in pa Bayern.