Slovenski derbi pripadel Zmajem

Že drugič v tej sezoni smo lahko spremljali slovenski derbi med Cedevito Olimpijo in Krko. Podobno kot na superpokalnem obračunu, je bila tudi tokrat boljša Olimpija, ki je slavila s 77:69.

Slovenski derbi v ABA ligi se je začel po željah Krke, ki je po prvih petih minutah igre vodila z 9:2 in domačega stratega Jurico Golemca prisilila v prvo minuto odmora na obračunu. Zmajem ni pomagal niti kratek predah, saj je razlika dobro minuto kasneje znašala že 13 točk (2:15). V igri jih je držal predvsem Mikael Hopkins, ki je v prvi četrtini dosegel 7 točk, končni izid tega dela igre pa je s trojko ob zvoku sirene postavil Rion Brown (15:21).

Takoj na začetku druge četrtine je svoje prve točke za Olimpijo dosegel novinec Jarrod Jones, v nadaljevanju pa smo lahko spremljali napadalno precej neučinkovito igro, saj sta ekipi v dobrih petih minutah skupaj dosegli le 9 točk. Zmaji so po 6 zaporednih točkah Kendricka Perrya dobro minuto pred polčasom izid po dolgem času izenačili, a je s košem in zadetim dodatnim prostim metom vrnil Rok Stipčević in postavil končni izid prvega polčasa (33:36).

Olimpija je precej bolje zaigrala v tretji četrtini, z nekaj zadetimi meti iz razdalje pa so Zmaji v zaključku tretjega dela igre prvič povedli z bolj konkretno prednostjo (53:46). Ta je po košu Perrya ob izteku četrtine pred zadnjimi desetimi minutami igre znašala pet točk (58:53).

Gostje so se hitro ponovno povsem približali in držali priključek vse do dveh minut pred koncem obračuna, ko je najprej trojko dosegel Roko Ukić, nato pa še Edo Murić (77:64), s čimer je bil obračun dokončno odločen.

Najboljšo tekmo letos je odigral Rion Brown, ki je dosegel 21 točk, 14 pa jih je dodal njegov rojak Kendrick Perry. Pri gostih je bil tokrat najbolj razpoložen za igro Rok Stipčević (18 točk).

CEDEVITA OLIMPIJA – KRKA 77:69 (15:21, 18:15, 25:17, 19:16)