Slovenke do 18 let uspešno otvorile prvenstvo

Slovenska reprezrentanca deklet do 18 let je z zmago proti Finski otvorila evropsko prvenstvo v Turčiji. Nasprotnice so ugnale z razliko tridesetih točk, najboljša strelka tekme pa je s 17 točkami postala Ajša Sivka, ki je k temu dodala še 9 skokov. Slovenke bodo na parket naslednjič stopile 2. julija, ko bodo ob 20.30 uri zaigrale proti ekipi Nemčije.

SLOVENIJA : FINSKA 84:54 (19:19, 32:9, 16:11, 17:15)
Strelke Slovenije: Brecelj 14, Marolt, Turnšek 5, Valančič 4, Mišjak 2, Bartelme 7, Krenk, Ovčina 14, Sivka 17 (9 skokov), Štirn 8, Žibert 12, Žitek 1

STATISTIKA TEKME
PODSTRAN REPREZENTANCE DEKLET DO 18 LET
SPLETNA STRAN EVROPSKEGA PRVENSTVA DEKLET DO 18 LET

Slovenska reprezentanca deklet do 18 let je danes pod vodstvom Ernesta Novaka prvič zaigrala na letošnjem evropskem prvenstvu. Nasprotno ekipo Finske so premagale z rezultatom 84:54. Po izenačeni prvi četrtini so se po odmoru na parket vrnile bolj borbeno in v drugi četrtini močno povečale razliko. Prednost so nato do konca tekme le še povečevale ter zasluženo prišle do prve zmage. Med košarkaricami je najbolj izstopala Ajša Sivka, ki je za Slovenijo zbrala 17 točk in 9 skokov.