Slovenke do 16 let evropsko prvenstvo otvorile z zmago proti Madžarski

Ljubljana – Slovenke do 16 let so upešno začele evropsko prventsvo. Na uvodni tekmi so po napetem obračunu z 58:53 premagale madžarsko reprezentanco.
STATISTIKA

Ekipi sta v tekmo stopili popolnoma izenačeno in prvo četrtino zaključili s 15:15. Z napeto predstavo sta nadaljevali tudi v drugi četrtini, ki se je prav tako zaključila z izenačenim delnim rezultatom (28:28).


V tretji četrtini so pobudo prevzele Slovenke, ki so prevzele vodstvo in do zadnje četrtine nabrale šest točk prednosti. Madžarke so v nadaljevanju uspele zmanjšati razliko za eno točko, zmaga pa je kljub temu zasluženo ostala v rokah Slovenk (58:53).

Za Slovenijo je 18 točk in 10 skokov nabrala Veronika Ferjančič. S 15 točkami ji je sledila Anais Gobec, k temu pa je še 14 točk in 11 skokov dodala Ema Lorbek.

Slovenke se bodo v nadaljevanju skupinskega dela v soboto srečale z Litvo, nato pa jih v nedeljo čaka še obračun z Nemčijo.

Related posts