Slovenca sta prvaka mladinske Evrolige!

Real Madrid je prvak mladinske Evrolige

Real Madrid je v finalu mladinske Evrolige premagal Barcelono in postal evropski prvak. Po podaljšku je dobil tekmo v Valenciji z rezultatom 81:78. Prvaka sta tudi Slovenca Urban Klavžar in Jan Vide.

Tekma se je začela z dvema naletoma obeh ekip. Najprej je z izidom 6-0 začela Barcelona, nato pa se je z izidom 7-0 oglasil še Real Madrid. Prva četrtina se je končala s 17:17. V drugi četrtini pa je naš Urban Klavžar s trojko Realu priboril prvo višje vodstvo s 27:19.  Ob polčasu so prav Madridčani vodili z 38 proti 31.

Barcelona je v drugem polčasu zaigrala odločneje in se približala pri rezultatu 49:46. Ob koncu tretje četrtine so Ndiaye, Kostadinov in Klavžar skrbeli za vodstvo 65:60. Potem pa je prišel delni izid Barcelona 9-0, ki je povedla s petimi točkami naskoka. Kostadinov je s trojko približal zaostanek na dve točki, Veesar pa je ob izteku časa poskrbel za podaljšek. Štirideset minut rednega dela tekme se je končalo z rezultatom 73:73.

V podaljšku pa je bil Real Madrid boljši in je tekmo odpeljal do končnega rezultata 81:78 in svojega tretjega naslova evroligaških prvakov. Prvič so ga osvojili leta 2015, drugič pa 2019.

Največ točk je pri Realu dosegel Konstantin Kostadinov, ki se je ustavil pri 18 točkah in 12 skokih. Najkoristnejši igralec finala je postal Eli Ndiaye, ki je 17 točkam dodal še 9 skokov, 5 podaj in 5 ukradenih žog. Naš Urban Klavžar pa se je izkazal s 16 točkami in 4 skoki. Jan Vide je dobil osem minut igralnega časa, a se v statistiko ni vpisal.

Pri Barceloni se je najbolj izkazal Michael Caicedo, ki je 25 točkam dodal še 11 skokov.