Slovan uničil Mariborski Branik

Včeraj je bila odigrana še zadnja prestavljena tekma 2. SKL. Slovan je na Kodeljevem s kar 36 točkami prednosti nadigral AKK Branik in se vrnil med prvo trojico na lestvici lige.

Včeraj so v Ljubljano pripotovali Mariborčani. Slovan je vlogo favorita hitro opravičil. V prvi četrtini prejel samo 14 točk, ter polčas dobil za 20. Tudi v nadaljevanju Branik ni našel recepta za ukrotitev Ljubljančanov, ki so si pred vstopom v zadnjo četrtino priigrali neulovljivo prednost. Na koncu so slavili z rezultatom 90:54.

Igralec tekme je postal 19-letni Matic Lamut, ki je prikazal eno najboljših svojih predstav. Iz igre je bil praktično nezgrešljiv. V 10 poskusih je bil uspešen kar devetkrat. Na koncu se je ustavil pri 23 točkah, poleg tega je ujel še 5 skokov.

Prvič po dolgem času imajo vse ekipe v ligi isto število odigranih tekem. Slovan se je s svojo 13. zmago vrnil na 3. mesto. Branik pa po novem porazu ostaja tik nad dnom lestvice. Slabši od njih so samo košarkarji VBO Ljubljane.