Slovan klonil in padel na 3. mesto, LTH znova na vrhu

Minuli vikend se je odvijalo 18. kolo 2.SKL. Slovan je na Kodeljevem klonil proti Gorici in padel na tretje mesto lestvice. Vrh so ponovno zavzeli Škofjeločani, ki so ugnali Celje. Z zmago nad Ljubljano so se na drugo mesto zavihteli Novomeški Troti.

V soboto so Žoltasti Troti gostovali na OŠ Vižmarje-Brod. Spremljali smo zelo izenačeno srečanje, katerega so vse do zadnje četrtine z nizko prednostjo dobivali domači Pingvini. Šele v zadnjih 10 minutah je varovancem Kobala uspelo uničiti odpor Ljubljane in na koncu slaviti s 77:73. Za trote se je z 19 točkami in 7 skoki najbolj izkazal Smiljan Pavić. Eno izmed boljših predstav sezone je za Ljubljano prikazal 18-letni David Križanič, ki je dosegel 29 točk in ujel 14 skokov.

Presenečenje kroga se je zgodilo na Kodeljevem, kjer so Goričani ugnali domačine z rezultatom 79:88. Pri Ljubljančanih so po tekmi dejali: “Odločilna je bila tretja četrtina, kjer smo izgubili rdečo nit tako v napadu, kot tudi v obrambi. Nosilci igre so bili obremenjeni z osebnimi napakami in to so nasprotniki odlično izkoristili, ter prišli do zaslužene zmage.” Za Slovan sta po 16 točk dosegla Igor Tratnik in Žiga Erčulj. Pri Primorcih se je najbolj odrezal 24-letni Ljubljančan Aljaž Stopar ki je vknjižil 21 točk in 10 skokov.

Zadnje uvrščeni Branik je gostoval v Medvodah. Domačini so srečanje dobro začeli vendar kmalu popustili. Po rednem delu še nismo imeli zmagovalca, zato smo spremljali podaljške, ki so jih dobili Medvodčani in slavili z izidom 69:65. S 17 točkami in 13 skoki je bil junak srečanja Martin Škrlec. Pri Mariborčanih je bil znova najboljši Armin Hrštić. Tekmo je končal z 28 točkami, 6 skoki in podajami ter 5 ukradenimi žogami.

V Litiji smo spremljali izjemno nervozno srečanje. Sodnika sta dosodila kar 4 tehnične napake. Košarkar Portoroža Andraž Rogelja pa je bil celo izključen. Gostom iz obale v zaključku ni uspelo uloviti Litijanov, ki so srečanje dobili z 68:63. Igralec tekme je z 21 točkami bil Uroš Zadnik. Pri Primorcih sta bila najbolj uspešna izključeni Rogelja in Tim Škerbec. Oba sta dosegla 17 točk. Škerbec pa je ujel še 12 skokov.

Košarkarji mesarije Prunk so gostovali v Postojni. Domačini so svojo minimalno prednost iz prve četrtine uspeli zadržati do konca in slaviti z izidom 66:59. Za Sežano je bil najbolj razpoložen Matic Pristopnik, ki je dosegel 19 točk. Prav toliko jih je za Postojno dosegel Sebastjan Borse, ki je ujel še 11 skokov.

Na zadnji tekmi kola so v Škofji Loki gostovali Celjani. Srečanje so bolje začeli gostje in povedli z 10:2, vendar so se hitro prebudili tudi košarkarji LTHja in prvo četrtino dobili z 30:21. Celjani so odlično kljubovali domačinom vse do konca tretje četrtine. Nato so si Ločani priigrali prednost in srečanje dobili z  88:80. S 24 točkami je bil prvi strelec tekme Luka Grum. Pri Celju se je najbolj izkazal Gašper Sevšek, ki je dosegel 18 točk.