Škofjeločani zanesljivo do zmage

V škofjeloški Športni dvorani Poden sta se v četrtek zvečer pomerili ekipi LTH Castingsa in Portoroža. Na začetku sta bili ekipi sila izenačeni. Domači so pobegnili šele proti koncu prve četrtine, ko je Luka Grum zadel dve zaporedni trojki za vodstvo 25:19. Tudi v drugi četrtini so košarkarji LTH Castingsa ohranjali vodstvo. Gostje so se po uspešno izvedenih prostih metih Tima Škerbeca nekoliko približali, vendar do konca prvega polčasa niso uspeli ujeti Škofjeločanov (49:40).

V drugem polčasu so domačini nadaljevali v enakem slogu. Nemanja Šćekić, ki je bil zelo razpoložen, je v tretji četrtini za Portorož prispeval osem točk, kar pa ni bilo dovolj za to da bi gostje ujeli priključek. Ob koncu tretje četrtine so košarkarji LTH Castingsa vodili že za štirinajst. Tudi v zadnji četrtini gostje iz Portoroža niso uspeli ogroziti vodstva Škofjeločanov in zmaga je ostala v dvorani Poden.

Najbolj razpoložen izmed varovancev Igorja Dolenca je bil Luka Grum, ki je dosegel 28 točk, zelo dober večer pa je imel tudi Dominik Vršnik, ki je dosegel 20 točk in prispeval 10 skokov.  Pri gostih je bil najbolj razpoložen Nemanja Šćekić, ki je dosegel 24 točk.

LTH Castings – Portorož 92:72 (25:20, 24:20, 21:16, 22:16)