Škofja Loka z novo zmago dohitela Slovan na vrhu lestvice

LTH Castings je bil tudi v drugem medsebojnem obračunu v letošnji sezoni boljši od Portoroža. Pri domačinih je bil s 23 točkami najbolj razpoložen Tim Škerbec. To pa ni bilo dovolj za zmago Primorcev nad košarkarji Škofje Loke, ki so srečanje dobili z 21 točkami prednosti.

Minuli vikend se je v drugi lige slovenskega državnega prvenstva v košarki odvijalo 15. kolo. Zaradi epidemije so bile vse tekme, z izjemo ene prestavljene. Škofjeločani so gostovali na Primorskem v dvorani ŠD Lucija. V prvi četrtini smo spremljali precej izenačeno srečanje. Gostje so po prvi desetih minutah vodili zgolj s košem prednosti. V nadaljevanju pa so stopili na plin in prvi polčas dobili z rezultatom 40:49. Tudi v zadnjih 20ih minutah varovanci Igorja Dolenca niso popustili in na koncu tekmo dobili z izidom 74:95.

Pri domačinih je bil najuspešnejši Tim Škerbec, ki je dosegel 23 točk in ujel 8 skokov. Za LTH Castings se je najbolje izkazal 21-letni Tim Lotrič. Izjemno je bil razpoložen pri metu za dve. Zadel je kar 71% svojih metov. Na koncu je dosegel 18 točk, 5 skokov in 5 podaj.

Škofjeločani so tako z 11 zmago na vrhu lestvice dohiteli Slovan. Vendar Ljubljančani z boljšo koš razliko še naprej ostajajo na prvem mestu.