Šiško proti Barceloni izboljšal svoj evroligaški strelski rekord

Slovenski reprezentant Žan Mark Šiško je sinoči na evroligaškem dvoboju proti Barceloni dosegel svoj najboljši strelski izkupiček v elitnem evropskem tekmovanju.

Bayern, ki je že ostal brez možnosti za napredovanje, je tokrat gostoval pri favorizirani Barceloni. Gledalci v Palau Blaugrani so lahko spremljali pravi spektakel, ki se je končal tudi z izjemno razburljivo končnico.

Po precej izenačenem začetku dvoboja so sredi tretje četrtine eksplodirali Bavarci, ki so si po delnem izidu 14:0 priigrali prednost 17 točk. Razlika je še sedem minut pred koncem znašala 13, nato pa je, kot že letos velikokrat videno, sledil velik padec v igri Bayerna. Barcelona je to izkoristila in na krilih Nikole Mirotića, ki je tekmo končal z 28 točkami, so Katalonci zrežirali veliki preobrat in prišli do 22. letošnje zmage v Evroligi.

Kljub novemu porazu pa smo lahko ponovno spremljali zelo dobro predstavo Žana Marka Šiška, ki je tokrat tudi dobil nekoliko večjo vlogo na parketu. 22-letni organizator igre je dosegel 10 točk (met iz igre 3/4), temu pa dodal še dva skoka in tri asistence. Vodstvo Bayerna je že večkrat poudarilo, da je Šiško njihov projekt za prihodnost, vsekakor pa že zdaj s samozavestno igro in izjemnim pregledom dokazuje, da absolutno sodi v Evroligo.