Sezona 2021/2022 se je pričela z visoko zmago novomeščanov

Ljubljana –S tekmo v Novem mestu, med domačo Krko in gosti iz Laškega, se je tudi uradno začela 31. sezona v Ligi Nova KBM. Krka je na prvi tekmi sezone upravičila vlogo favorita in gladko opravila z Laščani. Preostale tekme 1. kola Lige Nova KBM bodo odigrane v soboto, 2. oktobra.

LIGA NOVA KBM

1. kolo
Torek, 28. september
KRKA : ZLATOROG LAŠKO 120:70 (32:23, 24:15, 34:19, 30:13)
Krka: French 14 (0:2), Gibbs 24 (1:1), Stergar 20 (4:6), Stipčević 17, Stavrov 13 (3:3), Stipaničev 7 (3:3), Škedelj 2, Lapornik 10 (2:2), Macura 13 (1:3), Klobučar.
Zlatorog Laško: Jančar Jarc 7 (1:2), Medved 10, Pirš 2, Filipič, Kalan, Copot 8, Kellner 20 (2:3), Grušovnik 8, Dragan 15 (2:4), Strajnar.
Košarkarji Krke in Zlatoroga Laško so odprli novo sezono Lige Nova KBM, dvoboj pa se je končal s pričakovano zmago Novomeščanov. Preostale tekme 1. kola v prvem delu prvenstva bodo v soboto, 2. oktobra.
Varovanci Daliborja Damjanovića so imeli nekaj težav le na začetku prve četrtine, ko so gosti iz Laškega povedli najprej za osem (13:5), nato pa še za devet točk (19:10) v sedmi minuti. Toda nato je Krka z delnim izidom 22:4 že do konca prve četrtine postavila stvari na svoje mesto. V prvih minutah druge četrtine so se Laščani približali na -6, a je nato domače moštvo znova strnilo vrste in si do polčasa priigralo 18 točk naskoka. Strelsko razpoloženi Novomeščani so v drugem delu le še povišali prednost, stotico pa presegli že v 34. minuti srečanja. Na koncu je razlika znašala kar 50 točk.
Pri domačih se je najbolj izkazal Temple Gibbs Jr. s 24 točkami, od tega 17 v prvem polčasu v vsega 13 minutah, 20 jih je dodal še Leon Stergar, Rok Stipčević pa se je ustavil pri 17. Pri gostih je bil najbolj razpoložen Jan Kellner z 20 točkami.
Naslednjo tekmo bo Krka odigrala v Šentjurju (6. oktobra), košarkarji iz Laškega pa proti Nutrisport Iliriji (9. oktobra).