Sežana prekinila niz porazov

V športni dvorani Medvode je v sobotnem večernem terminu gostovala Sežana, ki se je po šovu Jana Močnika pretekli konec tedna proti Gorici, močno želela prekiniti serijo dveh zaporednih porazov. Vidno motivirani gostje so obračun tako tudi odprli in si po prvih desetih minutah priigrali 10 točk naskoka (18:28). V nadaljevanju smo na terenu spremljali precej izenačen boj, a gostje niso dopustili, da bi razlika padla pod mejo osmih točk. V drugem delu tretje četrtine so nato Kraševci tudi nekoliko bolj stopili na plin in si prvič priigrali prednost 20 točk (46:66). Ta je zadostovala za miren zaključek tekme in drugo letošnjo zmago Sežane, ki je s tem na dno lestvice zacementirala Medvode.

Prvi strelec obračuna je bil ponovni odlični Aljaž Stopar (24 točk, 12 skokov), ki je v dosedanjem delu tekmovanja vsekakor prvo ime 2. SKL. Pomembno pomoč je tokrat imel v Maticu Pristopniku, ki je z 22 točkami še izboljšal strelski izkupiček iz tekme proti Braniku. Pri domačih sta se najbolj izkazala Jure Bavdek (16 točk) in David Purič (12 točk, 10 skokov).

Brinox Medvode – Mesarija Prunk Sežana 62:79 (18:28, 20:19, 15:20, 9:12)