Šentjur nemočen v Novem mestu

V zaostali tekmi 16. kola 1.SKL sta se v Novem mestu, s prenosom na televiziji Sportklub, pomerili ekipi Krke in Šentjurja. Favorizirani domačini so odločilen korak k zmagi proti žilavemu nasprotniku naredili v drugi četrtini, ki so jo dobili za 15 točk in zasluženo dobili tekmo. V tem tednu bo na sporedu še ena zaostala tekma 16. kola in vse štiri tekme predzadnjega kola.

1.SKL, 16. kolo
Torek, 26. januarja

KRKA : ŠENTJUR 82:69 (23:19, 27:12, 10:14, 22:24)

Krka: Vrabac 2, Barič 3, Škifič 5, Rebec 11, Stergar 18, Stipčević 10, Kosi 7, Škedelj 6, Lapornik 8, Milovanović 12.

Šentjur: Habat 5, Špan 7, Đapa 22, Samac 9, Nemanič 5, Tabak 5, Držić 2, Mitrović 4, Ledl 6, Ahmedović 4.

CELOTNA STATISTIKA
Krka je proti Šentjurju nadaljevala niz prvenstvenih tekem brez poraza. S 14. zmago na 16 tekmah je na prvem mestu lestvice, medtem ko je Šentjur po 17 tekmah pri devetih zmagah in osmih porazih. Dolenjci so večji del posla opravili v drugi četrtini, ki so jo dobili za 15 točk, gostom, ki so zgrešili kar deset od 19 prostih metov, pa ni pomagal niti dobljen skok z 41-29. Novomeščani so se v prvi četrtini še mučili z ekipo Šentjurja, ki je tudi vodila za štiri točke, toda predvsem v drugi četrtini so igralci Krke stvari postavili na pričakovano mesto. Z dobro obrambo so ta del igre dobili s 27:12, vmes so povedli tudi že za 21 točk minuto pred polčasom, na glavni odmor pa so nesli 19 točk prednosti. V tretji četrtini so se domači znašli v več kot šestminutnem strelskem mrku, česar pa gostom ni uspelo v popolnosti izkoristiti, približali so se namreč “le” na deset točk. Zatem pa sta Luka Lapornik in Milan Milovanović poskrbela za novo izdatnejšo prednost Krke (55:40), ob sicer slabem napadu v tem delu igre na obeh straneh pa so Novomeščani takšen zalogaj nesli tudi v zadnjih deset minut. V teh so gostitelji večinoma brez posebnih težav držali goste na varni razdalji, je pa dobro minuto pred koncem Dalibor Đapa s košem tekmece približal na zgolj osem točk zaostanka. Toda Jan Kosi je nato vrnil s trojko in dokončno odločil tekmo.

Pri domačih je bil najboljši strelec Leon Stergar z 18 točkami (met 8-9), Đapa pa je pri gostih zbral 22 točk in devet skokov.

Krko naslednji dvoboj čaka že v sredo, ko bo v 17. kolu gostovala v Laškem. Šentjur pa bo naslednjič igral 6. februarja, ko bo v 18. kolu gostoval na Polzeli.