Šenčur boljši od pomlajene Cedevite Olimpije

V Šenčurju je bila danes odigrana tekma 6. kola drugega dela Lige Nova KBM, Cedevita Olimpija je odšla na kratko gostovanje k ekipi Gorenjske gradbene družbe Šenčurja. Mladi igralci ljubljanskega moštva tokrat niso uspeli ponoviti uspeha iz 1. kola, ko so GGD Šenčur premagali, saj je bila domača zasedba tokrat boljša. V soboto in nedeljo se bodo odigrale tekme 4. kola.

LIGA NOVA KBM, 2. DEL TEKMOVANJA
6. kolo – Liga za prvaka
Četrtek, 18. marca

GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR : CEDEVITA OLIMPIJA 100:63 (26:13, 30:15, 17:14, 27:21)
Gorenjska gradbena družba Šenčur: Ivković 2, H. Rizvić 2, Bubnić 13, Novak 11, Rojc 6, Murić 14, Martinčič 20, Kralj 16, Strmčnik 16.
Cedevita Olimpija: Radovič 17, Jovanovič 5, Duščak 13, Daneu 2, Jurkovič 7, Ščuka 8, Todorovič 5, Kočevar 6.
CELOTNA STATISTIKA
Gorenjska gradbena družba se je pomlajeni zasedbi Cedevite Olimpije oddolžila za poraz v uvodnem krogu lige Nova KBM za prvaka. V domači dvorani je v vnaprej odigrani tekmi 6. kroga zmagala s 100:63. Gorenjci so zdaj pri 50-odstotnem izkupičku 2-2, Ljubljančani pa so zdrsnili na 2-3. Izbranci Konstantina Subotiča so z zavzeto in agresivno igro že v uvodnim minutah pokazali, da si ne bodo privoščili še enega spodrsljaja. Prvo četrtino so dobili s 26:13, v drugi pa so prednost povišali že na 30 točk (53:23). V drugem polčasu je razlika ostala v teh okvirih, saj je domači strateg Subotič odpočil glavne adute in priložnost ponudil vsem igralcem na klopi. Rezultat drugih dvajsetih minut je bil 44:35.
Pri domačih, ki so zadeli 16 trojk, je z dvojnim dvojčkom in statističnim indeksom 29 izstopal Dino Murić (14 točk, 10 skokov, met iz igre 5:6), še pet igralcev pa je imelo dvomestno število točk, največ med njimi Nejc Martinčič (20 točk, trojke 4:5). Na drugi strani sta največ točk za mlado ekipo Cedevite Olimpije dosegla Rok Radovič (17) in Dan Duščak (13).
Gorenjsko gradbeno družbo Šenčur naslednji nastop v ligi Nova KBM čaka že v nedeljo, ko bo v Šenčurju gostovala Krka, Cedevita Olimpija pa bo v 5. kolu 23. marca gostovala v Novem mestu.