Sekulić na koncu ostal brez trofeje

Za slovenskim selektorjem Aleksandrom Sekulićem je izredno uspešna sezona v ruski ligi  VTB, a zmanjkala mu je pika na i. V finalu prvenstva je njegov Lokomotiv Kuban namreč izgubil proti Unics Kazanu, ki se je veselil sploh prvega naslova prvaka. Kazan je Lokomotiv premagal v seriji petih tekem (4-1). Poraz lahko Sekulića boli tudi zaradi dejstva, da je njegovemu moštvu uspelo v polfinalu izločiti veliki CSKA.

Liga VTB je ob prepovedi ruskim moštvom, da nastopajo v Evroligi tako tam ključno tekmovanje sezone. Medtem, ko se je Sekulić v z Lokomotiv Kubanom sploh prvič uvrstil tako visoko, pa je bil Unics Kazan v finalu prvenstva že leta 2016 in 2021. Na odločilni 5. tekmi (98-89) je bil v moštvu Unicsa najbolj razpoložen Nenad Dimitrijević s 34 točkami, za Lokomotiv jih je 22 dosegel Jaylen Barford.

Dobra Sekulićeva sezona je vsekakor spodbudna za slovensko reprezentanco, ki jo letos čaka svetovno prvenstvo.