S sobotnimi tekmami se je zaključilo nepopolno kolo

S tremi tekmami v soboto se je zaključilo nepopolno 3. kolo v 1.SKL, saj je bila tekma med Krko in Termami Olimia Podčetrtkom prestavljena. Helios Suns se s tekme v Rogaški Slatini, ki je bila v direktnem televizijskem prenosu na Sportklubu, domov vrača s tesnim porazom, na tekmah na Polzeli in v Šentjurju pa sta se zmag veselili domači ekipi. V sredini tekmi je Koper Primorska vknjižila prvo zmago v sezoni proti gostom iz Kranja.

1.SKL
3. kolo
Sobota, 10. oktoberROGAŠKA : HELIOS SUNS 73:72 (16:20, 21:24, 16:13, 20:15)
Rogaška: Božak 2, Pelko 8, Nichols 15, Bernard 16, Glišić 7, Zupan 4, Gabrovšek 10, Blackshear 11.
Helios Suns: Ferme 10, Bratec 14, Sekulović 17, Mahkovic 22, Vujasinović 7, Prepelič 2.
V derbiju neporaženih ekip 1. SKL je Rogaška v razburljivi končnici premagala Helios Suns s 73:72 in vpisala tretjo zmago. Helios Suns je sredi zadnje četrtine zaradi udarca v koleno ostal brez prvega strelca Blaža Mahkovica.
Rogaška, ki je v štiridesetih minutah vodila le trikrat, za kratek čas na začetku tekme, nato ob koncu tretje četrtine s 53:51 in na koncu tekme, je srečanje zaključila z delnim izidom 8:0. Slabe tri minute pred koncem je Tadej Ferme zadel trojko za vodstvo Helios Suns z 72:65, od tu dalje pa gostje, ki so nekaj minut prej ostali brez svojega najboljšega posameznika (Mahkovic 22 točk, met iz igre 9:14), niso več dosegli koša. Sedem sekund pred koncem je Tadej Ferme pri rezultatu 72:71 za Helios zgrešil dva prosta meta, David Christopher Nichols (15 točk) pa je na drugi strani izsilil dva prosta meta in oba zadel. V zadnjem napadu za gostje Mihailo Sekulović (17 točk, 14 skokov) ni spremenil končnega izida.
Najvišji statistični indeks pri domačih je imel Malcolm Alexander Bernard (16 točk, 9 skokov, 6 podaj, indeks 20).
V četrtem kolu 17. oktobra bo Helios Suns gostil Šentjur, Rogaško pa čaka gostovanje v Šenčurju.

HOPSI POLZELA : GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR 84:79 (15:28, 16:22, 21:16, 32:13)
Hopsi Polzela: Pešak 4, Copot 13, Jurček 13, Drekalović 10, Goltnik 8, Carver 9, Kosič 20, Habot 2, Kureš 5.
Gorenjska gradbena družba Šenčur: H. Rizvić 16, Novak 6, Murić 18, R. Rizvić 14, Martinčič 15, Kralj 6, Strmčnik 4.
Košarkarji Hopsov Polzele so uprizorili največji preobrat v novi sezoni 1. SKL in po zaostanku 21 točk pred bučnim domačim občinstvom premagali izkušeno zasedbo Gorenjske gradbene družbe Šenčur.
Izbranci trenerja Boštjana Kuharja, ki so pred glavnim odmorom zaostajali že z 29:50, so prvič v vodstvo prišli v zadnji minuti tekme in na koncu ob velikem slavju zmagali s 84:79. Drugi polčas so dobili s 53:29, zadnjih pet minut pa z 21:5. Gorenjci so v prvem polčasu na krilih bratov Rizvić, Rama in Hasana, povedli s 23:10, v 19. minuti pa so prišli do rekordne prednosti 21 točk. Očitno jih je visoka prednost uspavala, tako da so se gostitelji po nizu zadetih trojk (13:28) v zaključnih minutah približali na par košev zaostanka (70:75, 37.), dobri dve minuti pred koncem pa izenačili izid na 75:75. V sklepnih trenutkih so gostje popustili, Hopsi pa so s koši Žana Kosiča (20 točk, trojke 5:6), skoki Aarona Wesleyja Carverja (12 skokov) in potezami Jana Copota ter Žige Jurčka (oba po 13 točk) prišli do težko prigarane zmage.
Gorenjska gradbena družba Šenčur bo v naslednjem krogu gostil Rogaško (17. 10.), Hopse Polzelo pa 19. oktobra čaka gostovanje v Kranju.

ŠENTJUR : ZLATOROG LAŠKO 92:76 (25:29, 21:20, 28:15, 18:12)
Šentjur:
Habat 13, Špan 6, Tabak 7, Držić 14, Đapa 19, Samac 4, Ledl 13, Ahmedović 16.
Zlatorog Laško: Benson 16, Jereb 8, Požin 11, Glavan 5, Stipaničev 10, Grušovnik 3, Ličen 9, Routt 14.
Košarkarji Šentjurja so prišli do prve zmage v sezoni. Navkljub odsotnosti prvega organizatorja igre Domna Bratoža, ki zaradi poškodbe kolena dlje časa na bo na voljo trenerju Alešu Pipanu, so pred domačo publiko v drugem polčasu s 46:27 nadigrali Zlatorog in zmagali z 92:76. Šentjur, ki je v prvi četrtini zaostajal že za devet točk, je glavo nad vodo držal z odličnim metom za tri točke. Do 25. minute, ko se je prebil v vodstvo s 57:56, je trojke metal 8:12. Čeprav je istočasno izgubljal skok, je z borbeno obrambo nadoknadil primanjkljaj in se od dobri predstavi nove okrepitve, Daliborja Đape, prebil v ospredje (74:61).
Đapa je bil z 19 točkami (met iz igre 6:10), šestimi skoki in štirimi podajami najbolje ocenjeni igralec tekme (indeks 28). Šestnajst točk je za domače dosegel Emir Ahmedović (met 8:9), pri gostih pa jih je prav toliko zbral Casey Bryan Benson (met 3:13).
V 4. krogu (17. 10.) bo Šentjur gostoval v Domžalah, Zlatorog pa v Podčetrtku.