Rogaška se je namučila v Kranju, Krka brez večjih težav

Ljubljana – Danes sta bili v Ligi Nova KBM odigrani zaostala tekma 8. kola in tekma rednega, 10. kola. V tekmi 8. kola igralci Krke niso imeli prevelikih težav z gosti iz Polzele, na srečanju 10. kola pa se je zasedba Rogaške zelo namučila proti ECE Triglavu, a vseeno zmagala v gosteh. Preostale tekme 10. kola bodo odigrane v četrtek, petek in soboto ter ponedeljek, v soboto pa bo odigrana tudi še zaostala tekma 6. kola med ECE Triglavom in Zlatorogom iz Laškega.

LIGA NOVA KBM, 1. DEL TEKMOVANJA
8. kolo
Torek, 7. december

KRKA : HOPSI POLZELA 102:89 (23:24, 31:25, 26:17, 22:23)
Krka: Gibbs 14 (3:3), Stipčević 21 (1:1), Špan 9 (1:2), Kosi 12, Stipaničev 11, Škedelj 3 (1:2), Lapornik 11, Macura 21 (4:5).
Hopsi Polzela: Rizman 22 (2:4), Pešak 3, Besedić 14 (2:2), Vranjkovič 16 (0:2), Bašić 6, Vašl 23 (5:7), Goltnik 5.
Krka je pričakovano vpisala osmo zmago v Ligi Nova KBM in se ob enem porazu povzpela na vrh razpredelnice. Hopsi so na drugi strani doživeli peti poraz in zdrsnili pod 50-odstotni izkupiček (4-5).
Dvoboj najboljših strelcev Lige Nova KBM je sicer pripadel gostujočemu ostrostrelcu Mihi Vašlu, ki je dosegel 23 točk, dve več od Roka Stipčevića. A je imel slednji ob sebi več razpoloženih soigralcev, ki so v tretji četrtini naredili odločilno razliko.
Stipčević je ob metu 8:17 (trojke 4:11) zbral še deset skokov, enako kot Jurij Macura, ki je prav tako vpisal 21 točk (met 8:12). Ob njima je imela Krka še štiri igralce v dvomestnih številkah, bitko pod obročema je dobila s 45:28, tako da je skoraj polovico točk dosegla iz rakete, ter drugič v sezoni po uvodni tekmi konec septembra proti Zlatorogu presegla mejo 100 doseženih točk.
Za Polzelo je nastopilo le osem igralcev, točko manj od Vašla je dosegel Jan Rizman (trojke 6:9), tretji najboljši posameznik pri gostih pa je bil Marko Vranjkovič s 16 točkami, šestimi skoki in štirimi podajami.
Hopsi bodo naslednjo tekmo v Ligi Nova KBM igrali v petek doma proti Helios Suns, Krko pa 15. decembra doma čaka Šentjur.

10. kolo

ECE TRIGLAV : ROGAŠKA 76:78 (18:22, 14:19, 20:14, 24:23)
ECE Triglav: Hrovat 4 (2:2), Urbiha 8 (3:4), Praljak 5 (2:2), Maček 7, Milašinović 32 (8:9), Smrekar 6, Čabrilo 4 (4:4), Muratović 10 (4:5).
Rogaška: Sivka 5 (3:5), Močnik 3, Vujačić 12 (4:5), Zupan 10 (0:1), Primorac 4 (1:2), Bratož 9 (2:2), Armstrong 24 (3:4), Jackson 11.
Rogaška je zabeležila tretjo zmago v Ligi Nova KBM. ECE Triglav je premagala na začetku sezone na domačem parketu, danes pa še v tesnem obračunu sredi Kranja z 78:76. Vmes je dve točki vpisala še proti zadnjemu Zlatorogu. Kranjčani so doživeli osmi poraz in petega v nizu.
Čeprav so vodili večji del srečanja in sredi zadnje četrtine po delnem izidu 9:0 prišli do prednosti 66:56, so Slatinčani do zmage prišli šele v zadnjih sekundah. Na eni strani igrišča je gostujoči organizator igre Domen Močnik, ki je bil v igri vsega skupaj manj kot pet minut, zadel svoj edini met na tekmi, trojko za 78:76, na nasprotnem koncu pa bi lahko junak postal Jan Maček, vendar njegov poskus za tri točke v zadnjih sekundah ni zadel cilja.
Tako je zvodenela odlična predstava najboljšega domačega strelca Dejana Milašinovića, ki je z 32 točkami (met 9:17, trojke 6:7) postavil tretji najboljši dosežek sezone v Ligi Nova KBM, z indeksom 33 pa celo drugega v ligi. Pri Rogaški je Terry Armstrong dosegel 24 točk, od tega deset v zadnji četrtini.
Rogaška bo po dveh zaporednih gostovanjih naslednjič nastopila šele 22. decembra doma proti Krki, ECE Triglav pa 11. decembra čaka ena ključnih tekem sezone doma proti Zlatorogu.